Prodej přívěsného vozíku bez TK

Od: Datum: 10.05.14 09:55 odpovědí: 3 změna: 25.05.14 10:37

Mám doma přívěsný vozík, ten jsem si po roce 1990 dělal jako vlastní nástavbu na sériově prodávaný podvozek. Vozík nikdy neměl velký techničák, cajti ho schválili jen s malých techničákem a normálně procházel STK až nějak do roku 2002. Nyní ho chce koupit známý. Nádstavbu vozíku je třeba opravit, nové bočnice, znova nalakovat a možná i trochu vyvařit, aby novou STK prošel. Pojištění pořád platím až dodnes.

Potřebuji vědět , jestli něco mám vyřídit před prodejem atd. Aby se nestaly dvě věci: Jednak aby až známý opravený vozík poveze na STK, je schopný vozík s více než 10 let propadlou STK normálně zapřáhnout za auto a dovézt ho tam po vlastní ose, aby případný problém - pokuta, nehoda, nepadly na mně a za druhé aby známý do opravy neinvestoval x hodin a materiálu za X peněz a potom mu STK nedali, takže by to všechno dělal zbytečně. Známý je skorosoused z vesnice, takže nepředpokládám, že by sám vozík na sebe nepřevedl a s trošku opraveným vozíkem na mé triko jezdil, ale pokud se něco může pokazit, tak se taky nějakým způsobem obvykle pokazí.

Děkuji za názory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 10.05.14 11:26

Jak jistě víte, bez STK to nemá na komunikaci co dělat, ale je to o odvaze kdo s tím jede. Buď ho prodejte, nebo ať ho kupec opraví a pak prodejte. Aby neinvestoval... tak se na to může poptat na STK.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.05.14 14:52

Zdravím,
jak je to s velkým TP u takového přívěsu jako máte vy nevím (předpokládám, že velký TP vám nahrazuje doklad o koupi seriově vyrobeného podvozku).
Co se týká prodeje a STK - vyřešil bych to tak trochu vyčůraně. Pokud má kupec o vlek opravdu vážný zájem, naložil bych váš vlek na jiný vlek a odvezl ho na STK tak, jak je teď - ve stávajícím stavu. Tak se přesně dozvíte, co se jim na nelíbí a co máte opravit. Dají vám tzv. opakovanou STK, která už stojí jen pár korun a na druhý pokus máte měsíc čas přívěs opravit. Takže vy zjistíte stav, nový majitel si ho opraví podle požadavků STK, vy s vlekem absolvujete opakovanou STK a pak ho už jen papírově převedete.
Proč naložit váš vlek na jiný přívěs? No po ose s tím na silnici nesmíte bez platné STK, navíc nevíte, jak na STK na první pokus dopadnete. Pokud byste měl závadu C (vážnou), tak opět nesmíte na silnici, i když máte STK a při odjezdu z STK "po ose" riskujete kromě náhodné kontroly na silnici i to, že na vás policii někdo zavolá. Takže takový sichr.

Ohodnoceno: 0x

Od: radim33
Datum: 25.05.14 10:37

Děkuji za odpovědi.

Tak jsem byl na úřadě, velký technický průkaz mně tehdy snad vydali a já ho někde založil nebo snad nevydali, a já to přesto podepsal, nevím. Tehdy dopravku vyřizovali ještě policajti na okresní stanici a i ty báby za přepážkami tam tehdy byly v zelených SNB uniformách a možná měly i policajtské hodnosti. Takže člověk sebral, co mu strčili, podepsal a byl rád, že může vypadnout.

Takže jsem podal za stovku žádost o velký technický průkaz , do zdůvodnění žádosti se přímo píše něco jako " k vyřazení pro nového majitele přívěsného vozíku" a jméno, adresa, bydliště, datum narození nebo rodné číslo nového majitele.

Až ten velký techničák budu mít, tak potom bude následovat jednoduchá smlouva o prodeji dle internetu plus zrušení mého povinného pojištění a ke stejnému datu zřízení pojištění nového majitele a tím pádem by potom nový majitel mohl vozík spravit a dopravit na STK už na své triko.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.