Dlouhodobé odstavení auta na zahradě

Od: Datum: 08.05.14 21:39 odpovědí: 5 změna: 10.05.14 16:44

zdravím všechny. Potřebuji poradit jak správně připravit auto na dlouhé odstavení (bude stát od června do dubna na zahradě). jedná se o Fiat Punto S55 r.v.1995. bude stát na zahradě a nezakryté (bude na něho sněžit a pršet). Mě napadá jedině auto zvednout na špalky, které se položí pod prahy aby kola volně visela, vyjet benzín nebo ho vypustit a vyndat baterii. Máte nějaké další rady jak auto "uskladnit"? Předem děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: moto®
Datum: 08.05.14 22:26
avatar

Je otázkou, zda není lepší nechat nádrž plnou, ne uvšem naturálu, ale premiového benzínu, třeba Verva100. A na ten i dojet poslední jízdu před odstavením aby zůstal v karburátoru. Časem se sice také odpaří, nezustane po něm ale takový humus. Prázdná a odmaštěná nádrž více "dýcha" změnami teploty a může zevnitř rezavět. A zbytky naturálu udělají uzazeninu, včetně zahumusení karburátoru. V horším případě i korozi karburátoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 08.05.14 22:55

Nádrž je plastová a karburátor tam neni ;) Jinak souhlas - plnou nádrž a rozhodně benzín bez biosložek (většina 100 oktanových) - ovšem je to zdvojnásobení hodnoty vozu a riziko že to někdo vypustí... Odpojit baterku. Umístit výš ano, naskládal bych cihly apod. a najel na ně. (vyheverovat a nechat kasttli na špalkách nedoporučuju). Hodilo by se postavit kolem auta nějakou boudu (plachtu nedoporčuju) - lepenka a pár prken, třeba krajiny z pily. I takhle ale oreznou kotouče atd. Lepší by byla garáž kde je teplota nad rosným bodem, třeba stodola...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luksov*
Datum: 08.05.14 22:34

No já tedy nevím, ale pochybuju, že Punto z r.95 je karbec :) Jinak nádrž bych nechal určitě plnou, odpojil bych akumulátor a auto nejlépe trochu zvednul, ať není na zemi. A přikryl bych ho plachtou. Nic víc není potřeba (aspoň podle mě) :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.14 22:48
avatar

Já bych auto nezakrýval. Lépe udělat přístřešek, pod kterým auto bude, ale plachtu na auto určitě ne. Jak tam totiž zkondenzuje voda, těžko to bude vysychat a bude to mnohem horší než kdyby to zmoklo a zase uschlo. To radši nechat nezakryté. A umýt lak i spodek od nečistot ze silnice.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.14 16:44
avatar

Proč bude stát? Pro auto je to nejhorší, co ho může potkat. Jak píše mikihans, rozhodně nezakrývat plachtou. Tím byste jen zvýšil pravděpodobnost, že jste postavil příbytek pro potkany, myši a jinou havěť, mimo již zmiňované vlhnutí. Nádrž rozhodně PLNOU ! a baterii ven. Ale není lepší ho prodat? Stání vůbec neprospívá brzdám, chladící soustavě motoru, atd. Pokud tak skutečně chcete udělat, pak demontovat reg. značky a dát do depozitu, ať neplatíte zbytečně povinné ručení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.