Brzdové štíty, jsou povinné?

Od: Datum: 04.05.14 12:41 odpovědí: 3 změna: 04.05.14 15:27

Zdravím, mám dotaz ohledně krycích brzdových štítů okolo kotouče, zajímá mě zda jsou na autě povinné či nejsou? Protože kvůli tomu mě nechtějí pustit přes technickou a dohledat to někde na internetu neni zrovna lehké, tak jestli má někdo zkušenosti.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.05.14 12:53

Technická způsobilost vozidla je schválená tak, jak bylo vozidlo z fabriky a tak jak bylo homologováno. Takže asi nikde nedohledáte, ale technik vás pustit nemusí.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.05.14 13:54

Logicky bych řekl, že povinné jsou, jinak by je tam nedávali. Na kotouč pak může střílet odlétávající štěrk či voda nebo bláto a sníží se účinost brzd.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.05.14 15:27

zásadní je o jaké jde auto a motorizaci,ale bez štítu proti nečistotám je podstatně lepší chlazení kotoučů,což je výše než jakože "zábrana" proti nečistotám,které se tam i tam přes to "zastínění" dostávají...

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.