Přestavba auta

Od: Datum: 01.05.14 17:02 odpovědí: 4 změna: 01.05.14 21:25

zdravím,chci se zeptat,koupil jsem se vw golf variant,a až doma jsem zjistil že auto není osobní ale nákladní,ve velkém techničáku je sice počed osob 2+3,ale v malem už mám jen 2 osoby,dále je ve velkém techničáku napsáno že na vírobním štítku auta je uvedena homologace tipu ES el*2001 vozidla před upravou na nákladní.vozidlo je vybaveno přepážkou,případná demontáž se považuje za přestavbu,zájímá mě jestli to jde přestavět zpátky na osobní,děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.05.14 20:52
Jde,jenže jsme v Čechách takže proti logice nelze demontovat sam(ačkoli povolit par sroubku zvládne i Zak ZŠ), ale je třeba MIT doklad o odborné (de)montáži a navíc i ještě vyjádření oficiálně.zastoupeni značky v CR ze tlakovou "přestavbu" schvaluje...to schválení je tak za dva a půl +jako ze něco na pivko za papír o odb.demontáži...Zkratka příště prohlédnout doklady(nejen) před koupi...
Ohodnoceno: 0x

Od: radek1111
Datum: 01.05.14 21:08

ale tam už není co demontovat,při koupi tam už po žádné přepážce nebyla ani památka,a že mě napálí přímo ve vw by mě ani ve snu nenapadlo,auto jsem koupil přímo u nich,zítra to jdu reklamovat,kupní smlouvu mám na osobní automobil,ale v techničákuje to nákladní,a to mi evidentně zatajili.

Od: stonec
Datum: 01.05.14 21:12

Přepážku si můžete bez obav sám odmotovat, stejně tak i čerou folii okének v zavazadlovém prostoru, nikomu to říkat nemusíte a nikomu to vadit nebude (policicie, stk atd.) - to není přestavba umožňuje to někaký zákon. (Jen si vše vymontované ponechte - pro případnou zpětnou montáž). Ostatní omezení a údaje v TP - váhy, počet osob, název nákladní "N1"atd zůstává.

Ohodnoceno: 0x

Od: radek1111
Datum: 01.05.14 21:25

tu přepážku už mi k autu nedali,ale mě je jedno jestli je to auto osobní a nebo nákladní,mě jde jen o to že jsem auto koupil jako rodinný vuz,a tohle auto má v malém techničáku napsáno počed míst k sezení 2,takové auto je mi k ničemu,potřebuji aby tam bylo 5.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.