Povinné ručení

Od: Datum: 30.04.14 16:46 odpovědí: 6 změna: 30.04.14 22:05

prosím o názor mužskou populaci. Jezdím 35 let-bez nehod-žena. I když byly auta psané na manžela,nikdy neměl plnění a tím pádem měl slevu 50%. Já si koupila malého fiátka obsah 1100 a velké prodala. Povinné ručení chci na sebe,tím pádem je to má 1 pojistka,žádná pojišťovna mi nechce přepsat nějaký bonus z jeho zrušené pojistky i když jsme ani jeden nikdy nehavarovali.Co jsem zkoumala na netu tak se ceny za povinné ručení u tak malého prdítka pohybují okolo 4-5tisíc. Nebo se pletu? Díky za názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 30.04.14 17:20
Mi se stalo, ze Triglav prevedl tatkovy bonusy na me. I havarijko. Takze u manzely by to teoreticky melo jit tez.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.14 17:30
avatar

vaše "chtění"(což nemyslím ve zlém) má hodnotu x tisíc ročně rozdílu oproti zachování,resp.uzavření pojistky manželem...je na vás zda vám za oněch x tisíc vyhozených oknem stojí ona určitá (snad) hrdost...,opět nic ve zlém...Pojistku smí uzavřít kdokoli zletilý a svéprávný-to jsou jediné dvě podmínky dané zákonem(a přes ty ani smluvní podmínky pojištoven nejedou)-takže na vašeho Fiátka mohu uzavřít povinné i já(aníž bych měl s vaším autem a s vámi cokoli společného)-a to zcela cv souladu s platnou legislativou

doplněno 01.05.14 11:46:

to jsem netušil-omlouvám se...,nicméně je stále možnost v duchu výše napsaného uzavřít pojistku např.na mamku,tátu ,strýce atd.(zkrátka předchozí generaci)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rimavka*
Datum: 30.04.14 20:18

nejde vůbec o hrdost,ale manžel je po těžké mozk. příhodě zbaven svépr. tudíž nesmí a není schopen jakéhokoliv jednání.

Datum: 30.04.14 17:53

ZDROJ "U několika pojišťoven, z těch velkých jmenujme například Allianz či Generali, je sdílení bonusu stále možné. Pouze však na manžela/manželku, nikoliv na ostatní členy domácnosti. A zatímco u Generali lze převádět jen v rámci povinného ručení, u Allianz i na/z havarijního pojištění. Z těch menších pojišťoven umožňuje kopírování bonusu Triglav i Slavia pojišťovna, ale opět jen mezi manžely žijící ve společné domácnosti."

Jako první bych zkusil oslovit bývalou pojišťovnu manžela. Nenfunguje to v detailu tak, že dostanete přiznány měsíce bonusu (ten si musíte "vyjezdit"), ale dostanete obchodní slevu ve výši, která by náležela držiteli bonusu.

doplněno 30.04.14 23:10:

> @diesel "V minulosti šlo o poměrně rozšířenou praktiku. Tuto formu obchodní slevy nabízela například ČP, ČSOB Pojišťovna, Allianz, Generali a další. Slevu na povinné ručení bylo možné získat od nejlepšího řidiče v rodině - manžel, manželka, otec, matka, bratr, sestra, dědeček, babička, syn, dcera, vnuk a vnučky, navíc i osoby žijící s vámi ve společné domácnosti. Tato akce však již od loňského srpna neplatí."

> Pro tazatelku po doplnění: V tomto případě se na pojišťovně můžete informovat i na "darování bonusu" (tedy nejenom sdílení mezi manželi). Manžel by pak o bonusy přišel. Najděte si na internetu ve srovnavačích nebo na stránkách pojišťoven nějakou nejnižší nabídku při započítání bonusu manžela. Poté navštivte původní pojišťovnu manžela nebo nějakého pojišťovacího makléře, popište mu situaci a sdělte, jakou máte cenovou nabídku (tu z internetu, ale neříkejte, že je z internetu) a uvidíte, že to vyřeší za Vás a cenou se přiblíží k té internetové. Nebo kontaktujte makléře přes formuláře na vyhledávačích, ušetříte čas i peníze. Za Fiátek 11-tistovk s max. bonusem při nižších limitech plnění je férová cena kolem 1.400,-Kč/rok.

doplněno 30.04.14 23:14:

* Za Fiátka 11-tistovku... (nějak mi splašila písmenka)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.04.14 19:58
avatar

Nevím jak to pisálci vyčenichali,ale známý měl PR u Alianz a jeho syn měl díky němu také bonusy! A ne že jen manžel-manželka,ale i děti!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 30.04.14 22:05

Kalkulačky na intu nejsou přené, chce to obvolat ty levnější pojišťovny a poptat se i na ten bonus.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.