Škoda felicia - olej pod volantem

Od: Datum: 26.04.14 11:01 odpovědí: 7 změna: 27.06.14 07:27

Dobrý den,

při jízdě mně začal kapat olej z pod volantu. Spíše z levé strany z pod volantem z pohledu řidiče. Nevíte někdo prosím, čím by to mohlo být? Ani jsem netušil, že pod volantem nějaký olej protéká. Napadlo mě, že by to mohl být olej z "knoflíku" seřizovaní světel. Tohle ale už dlouhou dobu nefunguje, tak nevím, jestli to je tím nebo ne. Děkuju za všechny odpovědi

Pavel

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.04.14 11:19

Je to opravdu olej?Pod volantem opravdu žádný olej není,nejspíš to bude opravdu ta kapalina ze zeřizování ale té je tam málo takže by to mělo zachvíli přestat

Ohodnoceno: 0x

Od: pajda20*
Datum: 26.04.14 11:23

Má to vůni a konzistenci jako olej. Úplně mi klouzala noha po gumové podložce když jsem řídil :) . Je ale pravda, že to kapalo jen asi čtvrt hodiny a pak to přestalo. To jsem zapomněl napsat, omlouvám se...

Datum: 26.04.14 11:27

No nic jiného než kapalina z naklápění světel - připrav si před technickou 1000

Ohodnoceno: 1x

Od: jddd
Datum: 27.06.14 01:48
proc 1000 kc staci 2 sroubky za korunu a svetla nastavit do vychozi polohy. ty sroubky nebo lepe vruty se nasroubuji d te kulicky co ovlada nastaveni naklonua posteluje se to. hotovo... prace na 30 minut a naklady 2 koruny maximalne...

Datum: 27.06.14 07:27

Nevím,ale asi by toto neprošlo-teda pkd budou dělat prohlídku poctivě! Naklápění světel musí být funkční!

Od: pajda20*
Datum: 26.04.14 11:47

Kamarád mi taky říkal, že by to mohlo být ucpané odvzdušnění převodovky. Bylo by možné taky tohle?

Datum: 26.04.14 16:01

Ano, ale ojediněle. Tlak oleje se tlačí náhonem rychloměru k budíkům a od přístrojovky kape po volantové tyči na zem. Odvzdušnění je na horním hřbetu převodovky nejčastěji pod pákou od spojky. Je to taková 8mm čepička z plastu,která musí jakoby hrkat a nesmí jít snadno vytáhnout nahoru ven (jen musí jít 1mm povytáhnout - tudy se tlak vyrovnává že ujde vzduch).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.