Občanský zákoník

Od: Datum: 24.04.14 08:47 odpovědí: 2 změna: 24.04.14 12:53

Občanský zákoník změny, plátek který vydal Blesk je na str. 117 uvedeno, mimo jiné, - z povinného ručení byla hrazena škoda na vozidle, jak to bude v případě bolestného. Odpověď, - pokud se nedohodnete se škůdcem zahájit soudní řízení. Měl jsem dojem že do limitu platí vše pojišťovna, včetně poškození zdraví, možná došlo ke změně, tyto odpovědí zpracovává šest JUDr., a čtyři Mgr., a nikoliv žádní pohrkaní novinářský mejdla, z těchto důvodů se nemohu orientovat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.04.14 11:47
avatar
Co se tyče zákona o provozu( na póz.komunikacích...) tak se nic k nemění,čili i nadále škody způsobené provozem...bla,bla,bla...jsou v cele výši(do limitu uzavřené pojistky) hrazeny jen a pouze z teto zákonné pojistky(povinné ručení)...ale samozřejmé každý ma právo žalovat každého, takže pokud poškozeny nebude uspokojení výši plnění za zde.újmu, muže se soudit-ale s pojišťovnou ne s vámi...samozřejmostí je nula alkohol,drogy ,platná TK atd.atd.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: taisha*
Datum: 24.04.14 12:53

Přesně tak, Občanský zákoník stávající stanovisko nemění - stále platí, že vše hradí pojišťovna a to do limitu, který je nastaven. Jsou vždy dva limity např. 50/50 mil. Kč, první je na zdraví, druhý na škody na majetku. Poškozený může uplatit i tzv. nemajetkovou újmu (trauma apod.) ale ta se z povinného ručení nehradí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.