Nalití nevhodného oleje do sekačky

Od: Datum: 22.04.14 14:02 odpovědí: 3 změna: 22.04.14 19:27

Zdarvím, potřeboval jsem sekat trávu a v sekačce bylo za A, málo oleje a ze B, byl hodně starý... Tak jsem na tu chvíli dolil asi deci oleje který sem našel v garáži. Je to olej jak do benzináku tak naftáku. Po dosekání jsem ho vylil (všechen) a nalil jsem tam ten správný který tam patří. (mezitím mi ho dovezlli). Sekačka normálně funguje, uplně změnila zvuk po nalití nového oleje... Ale jen nad tím tak přemýšlím zda se nemohlo něco stát? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.04.14 16:08
avatar

Jestli se nestalo nic jiného, tak by mělo být vše OK. Z fyzického hlediska je při menší dávce (ale v normě !) oleje sekačka hlučnější. I když i to je diskutabilní. Po nalití nového oleje (je "hustší") do maxima na risku, je potom hluk menší. I z logiky nový olej lépe maže (tlumí). Ale pozor na náklon sekačky při vypouštění oleje, čistění spodku (nože..). Bývá to popsáno v návodě (!), většinou zadní náklon (i když...). Jinak se dostane olej do sání či výfuku a je zaděláno na problém. Co se přidává dnes všude řepkový olej, je dobré vyčistit cestu palivové směsi do karburátoru (!). A vyčistit (vyměnit) sací filtr !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: franz*
Datum: 22.04.14 16:22
já mám v sekačce (motor Briggs a Straton) olej na mazání řetězu motorové pily. sekám každý týden +- 1 hod a zatím všechno v pohodě. já ho ani měnit nebudu, protože sekačka už má prohnilý buben, tak se bude kupovat nová (:
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.14 19:27

deci oleje nic nezmění.Jiný zvuk sekačky je z důvodu nalití nového oleje,který utěsní dočasně vůle. Za čas to bude zcela obvyklé.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.