Jak odhlásit auto z registru

Od: Datum: 22.04.14 09:19 odpovědí: 4 změna: 22.04.14 17:39

Prosím poraďte.Přítelkyně měla auto Opel Vectra,které již bylo nepojízdné a mělo propadlou technickou.Chtěla ho odhlásit a našel se "kamarád",který se nabídl.že jí pomůže.Auto rořezal a odvezl do kovošrotu,přinesl jí značky a žádost o vyřazení vozu z registru.,který měla vyplnit a odnést a že prý to stačí.Samořejmě nestačilo,napsala tedy čestné prohlášení,že účel vozidla zanikl rozebráním atd.,uvedla vše,co má prohlášení obsahovat.Úřednice jí řekla,že po novém roce už to takto nelze,jen s dokladem o ekologické likvidaci.Kamaráda samozřejmě už nedohledá.Tak a teď co dál? Vůz už neexistuje,má jen malý a velký techničák a značky.Portadíte někdo? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 22.04.14 10:09

Postup je ne podle kamaráda, ale podle zákona č. 56/2001 § 13. Od příštího roku jinak. Nebude-li zbytí, sehnat doklad o likvidaci. Pojistku už jistě nehradí.

doplněno 22.04.14 10:38:

Ono to vypadá tak, že kamarád si nechal z auta co se hodilo, prodal? a jinak zbytek odevzdal jako šrot. Takto auto nezaniká. Žádal bych jej, aby to vyřídil, nebo uhradil případné náklady.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gawit*
Datum: 22.04.14 10:35

Jasně,pojistku už neplatí.Zákon jsem si přečetl.Ještě je prý možné požádat registr o zahájení správního řízení ve věci trvalého vyřazení vozidla.Děkuji

Od: asd*
Datum: 22.04.14 11:57

Dát do depozita, odhlásit na nového majitele a nechat zaniknout v polopřevodu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.14 17:39
avatar

Gavit, nedokáže dohledat kamaráda? Tomu nevěřím. Buď to nebyl kamarád, nebo je něco jinak.

Lze najít i další možnost, dát značky do depozita nafurt, nebo ohlásit vozidlo na někoho, o kom najde informace. Vždy se najde řešení.

Jen se musí vědět více info..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.