Doplňkové průkazy pro řidiče kamionu

Od: Datum: 21.04.14 12:31 odpovědí: 6 změna: 21.04.14 23:06

Ahoj, chci se živit jako řidič kamionu a chci si tedy udělat C+E a profesák, taky oprávnění na VZV a částečně uvažuji o ADR, s tím ADR si nejsem moc jistý, nerad bych přišel do styku s nějakými jedovatými látkami a tak podobně, ale nevadilo by mi vozit benzín, naftu a oleje, nevíte co tak nejčastěji vozí řidiči s ADR? Nebo je možné, že v jedné cisterně se vozili nějaké jedovaté látky a potom třeba ty oleje? Napadají Vás další školení a průkazy , která bych si mohl udělat, abych zvýšil svojí šanci na přijetí na pozici řidiče kamionu. když nemám žádnou praxi? Děkuju mockrát za každou radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.04.14 13:10

no jestli nevíš co z penězma tak tak si můžeš udělat papíry na všechno ale bez praxe se hned tak na kamion nedostaneš na ADR už vůbec.Možná tak jedině(nechci jmenovat firmy) k rozvážení sklad-hypermarkety ale to je pěkná pakárna

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.04.14 20:25

Mě by spíše zajímalo jaké papíry si mohu udělat, které by se mi hodily k tomu kamionu jako je třeba ten průkaz na ADR, nebo jeřábnický průkaz, nebo jsem viděl školení na hydraulickou ruku, nebo tachograf, prostě něco co by mi píchlo až budu jako nováček hledat práci.

Datum: 21.04.14 13:17

Ahoj. Kamioňáků je stále málo a tak spíš zauvažuj o řízení autobusu. Není to tak časově náročné a na prachy to nakonec může vycházet lépe. Na kamionech to není od 7-do 15 a s volnýma veekendama. Než se nějak rozhodneš, naber další informace.

Datum: 21.04.14 15:47

Pokud budeš jezdit u nějaké firmy která rozváží PHM,jedů se bát nemusíš.Vozil by jsi jen benzin a naftu.Oslov nějakou firmu u které by jsi chtěl otročit a zeptej se na podmínky.Solidní firma zaplatí za Tebe i náklady spojené se zvýšením kvalifikace (ADR),samozřejmě proti podpisu,že u nich zůstaneš x let.K autobusu se hned po absolvování autoškoly nedostaneš,protože většina firem vyžaduje nějakou praxi.I když v tomto případě existují výjimky. A potom to na silnicích vypadá...

Datum: 21.04.14 20:23

Autobusu bych se raději vyhnul, kvůli většímu riziku a také práce s lidmi

Datum: 21.04.14 23:06

o kolik asi tak mají větší plat řidiči ADR, jezdí vubec do zahraničí? Díky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.