Zalomený šroub

Od: Datum: 01.06.14 22:47 odpovědí: 11 změna: 03.06.14 11:57

Nevíte co dělat, když se mi utrhl šroub v závitu? mě napdalo, že bych vzal pájku a něco tam pořádně zalil cínem a pak bych to za to povolil

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jjjj
Datum: 01.06.14 22:48

Nejlepší je ho odvrtat...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.06.14 22:51
...nejen nejlepší,ale často i jediné konstruktivní řešení,pokud ovšem je COcko a alespoň nějaký přístup navarit např.matici pak je to rychlejší,pokud není čím navarit,tak klasika odvrtat a vyříznout novy závit...

Datum: 01.06.14 22:52

Navrtat a vyšroubovat pomocí vytahovače na utržené šrouby

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.06.14 22:56

Nevím, jak je to velký šroub a v jakém materiálu, ale už byly vynalezeny i vytahováky zlomených šroubů.

http://www.landsmann.cz/bahco…ych-sroubu-m3-m18_d34167.html

Od: hop®
Datum: 01.06.14 22:56

Cín to neudrží, hlavně to asi neprohřejete. Takže vytahovák podle Albatrose, anebo lze někdy odvrtat a tím se šroub uvolní a vyšroubuje sám a zůstane na vrtáku, když je kam...

Datum: 01.06.14 22:57

cínem to asi nepůjde špatně chytá.Kolikátka je to šroub buď použít vytahováky http://www.nako.cz/7299-sada-…nych-sroubu-238980-m3-18.html nebo odvrtat ale tím poškodíte původní závit a bude potřeba prořezat větší

Datum: 01.06.14 23:55

Vemte slabší průměr vrtáku než je šrou a odvrtejte. Pokud budete pracizní, tak ho pak lehce vyšroubujete a nemusíte dělat nové závity.

Datum: 02.06.14 04:08
Způsobu je víc většina již je uvedena Ja pokud mam zalomený šroub většinou jsou to průměr m14 tak ho dulcikem vytacum někdy jde pokud nejde tak dulcij poklepavam kladivem než dostatecne vyleze a pak šikana vytočím pokud ani pak nejde tak navrtán díru a vrazím si ni gólový torx a vysroubuju golou když se ani to nepodaří tak svarecka. Existuji elektroody které se chytnou jen na materiál jednoho kovu ze dvou použitých Kamarád s nimi dovaroval šroub v hlave motoru , ulomil se uprostřed bloku a dovaroval pres 5 cm materiálu sroubu a vytahl

Datum: 02.06.14 18:54

Zkuste ho chytit kombanačkama, mně se to také stalo u zadního kola a povedlo se mi to.

Datum: 02.06.14 20:42

A jak to děláte štefmajstři když zalomíte vrták hm? :D

Datum: 03.06.14 11:57

...jednoduše vrtáme tak,aby se nám to nestalo... tzn.ne na sílu,správné otáčky a s chlazením(např.olej)...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.