Chorvatsko - databáze kradených aut

Od: Datum: 19.04.14 08:33 odpovědí: 2 změna: 19.04.14 11:52

Dobrý den. Internet je plný informací, jak na hranicích Chorvatska jsou často zabavována auta s problémovým původem (doklady na sešrotované, kradené, pojistné podvody,,). No a vzhedem k tomu, že v Česko je i v tomto ohledu banánovou republikou a jezdí tak zde několik set tisíc kradených aut, aniž by to jejich současní majitelé tušili, tak zřejmě velké procento lidí, co vlastní ojeté auto, si nemůže být jistých, jak při případné kontrole dopadnou.

Proto by mě zajímalo, jaký seznam má chorvatská policie k dispozici a jestli je tento seznam možné někde na netu najít.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: chorvatsko
Datum: 19.04.14 08:46

Tak určitě chorvatský registr vozidel, SIS (schengenský informační systém - pátrání po osobách,věcech v EU), něco jako PATRMV - pátrání po motorových vozidlech (odcizených v Chorvatsku), popř. nějaká další místní databáze, popř. spolupráce např. se sousedními státy. Klasika jako u nás.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.14 11:52
avatar
Jen u nás s tím rozdílem,ze ačkoli možnosti jsou není zájem je užívat... Navíc celnici maji tzv.čtečky čárových kódu ve vrstvách barvy a laku u každého auta takže při sebemenším podezření naftou ony kódy s origo VINem z vyroby a jejda strejda spousta lidi pak jede zpátky busem...a podobné situace je u nás jen díky prioritně lenosti úředníku ilustrovat u prvních registraci dovozu a i preregistraci,jelikož evidencka probíhá jako ze jako(opět bez lustraci) nahlédnutí do databázi evropských pojišťoven(pokud kdy pro dany VIN bylo plnění pojistky podobné výši hodnoty auta je něco divné,protože lze předpokládat totalku) atd.atd. nástroje existuji ale v Čechách se raději nepoužívají... Jenže i řadový smrtelník ma podobné možnosti a to zdarma-kdyz už nic jiného alespoň křest ty pojistovny-to o mnohem z historie vypovídá(nemůžou byt všechna auta "nebourana" jak tvrdí bazary,kde pak jsou ty statisíce ročně havarovaných? Ze by se prodávala pouze ta zbylá...) zkratka před koupi venujte CAS i (drobné ve srovnání s cenou obětiny) peníze na zjištěni puvodu...vyhnete se pak nemilemu prozření(nespolehat na reklamu a marketing prodejců)
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.