Pri rizeni je citit benzin

Od: Datum: 18.04.14 19:07 odpovědí: 17 změna: 19.04.14 18:34

Neobvykle pri rizeni vozu citim benzin. Muze to byt znamka nejake zavady? jsem uplny antitalent takze se prosim nesmejte :)

Vetsinou ridim automaty a nyni mam z pujcovny jen docasne nez mi opravi muje vozidlo, mam Fiat Panda, protoze jine nemeli a mozna ze je to u techto aut bezne...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.04.14 19:19

Po natankování je možné benzin cítit.Jinak ne a šup zpátky do půjčovny,ať se na svůj majetek podívají.

Ohodnoceno: 2x

Od: sara111*
Datum: 18.04.14 22:15

dekuji vsem! myslim, ze mam nacerpano...slo spise o to, zda je to bezne u techto aut, protoze nakupni tasky neridime :) lol

Datum: 18.04.14 19:22

Máte zavřené víčko nádrže?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.04.14 20:06

ano! :)) tak blba zase nejsem :D lol

Datum: 18.04.14 20:32

Tak jsem to nemyslel, u půjčeného auta se může stát, že člověk narve víčko přes závit a v zatáčkách mu z plné nádrže ublinkává benzín. A kupodivu to je dobře cítit i vevnitř.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.04.14 22:08

ja vim ! :) to nemelo vyznit negativne, omlouvam se...dekuji za odpoved...urcite vse jeste zkontroluju, akorat jdu na 40km takze to znova cheknu vsechno :D

Datum: 18.04.14 20:08

ano, vuz dodali s plnou nadrzi ale je to uz nekolik dni a citime to stale i manzel, takze ne jen ja mam tuto domenku :))...no asi to nebudu resit, mam dost starosti :) nebyli az tak moc vstricny a ochotny a musela jsem zaplatit 140€ pojisteni takze bych si ho klidne vymenila...ja vzdy: jak oni tak ja :D

Datum: 18.04.14 20:41

Není v kufru či pod sedačkou kanystr s benzínem/od benzínu?

Jinak by to klidně mohla být kapající hadička k motoru, pokud by náhodou benzín kapal na výfukové svody, mohlo by to klidně skončit požárem. Takže bych to zběžně zkontroloval v motorovém prostoru. Jinak může být špatné odvětrání nádrže.

Ještě možnost, pod zadní sedačkou - v nádrži většinou bývá umístěno benzínové čerpadlo s plovákem. Mohlo by to tam špatně těstnit a benzín tudy prolínat až pod sedačku a tam se vypařovat do interiéru.

doplněno 18.04.14 20:53:

tak snad to dobře dopadne a dostanete jiné auto :)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 18.04.14 20:50

Ne, toto nas napadlo jako prvni, prosli jsme cele vozidlo. Je to z pujcovny takze zadny kanystr, zadny otevreny dvirka od benzinu a podobne. Ale dekuji za odpoved :) Jiz jsme jim napsali a cekame na vyjadreni. Vyjadri se v pondeli tak snad neuhorime. Vcera jsem mela sen ze spadlo letadlo a horelo :D

doplněno 18.04.14 20:57:

prelozila jsem jim tvoje vysvetleni, tak doufam, ze to mas napsany dobre :)) dekujeme !

Od: buss®
Datum: 18.04.14 21:20

A to furt? Okna zavřená? Může být něco s výfukem.

Datum: 18.04.14 22:09

citim to i kdyz jsou okna zavrena a i otevrena, je tu uz 25-30 stupnu :) klimosku nemusim takze vetram :D

Od: lego®
Datum: 18.04.14 21:22

Tohle se mi stalo nedavno a mel jsem prasklou privodni hadicku primo u motoru.
Jel jsem do prace na LPG a nestacil jsem se divit jak mi ubyva BA95 v nadrzi

Od: justanswer
Datum: 18.04.14 22:24

Mam stejnej problem na svym aute. Po ujeti par km kdy se poradne zahreje motor to fajne smrdi do kabiny pres topeni a je fuk jestli je zaply nebo ne, proste se to dovnitr dostane. Je to vadna hadicka privodu paliva tesne u motoru a kape to na vejfuk takze jak se to zahreje, zacne se to odparovat a vznika tak peknej smradek.Par mesicu se to chystam opravit ale nejak nemam cas (pro klid v dusi vozim v kasliku hasicak kdyby nedej boze nahodou neco).

Datum: 18.04.14 23:21

u me to smrdi ihned takz mam asi zahraty motor driv nez ty? :)) hasicak...ty jo, jeste ze mam to pojisteni lol

doplněno 18.04.14 23:24:

ja se tak tesim az si objednam kurz mechanika a budu si sama umet rozebrat auto :D

Datum: 19.04.14 10:09

Výfukové potrubí je zahřáté za několik sekund po startu, takže jestli to kape na ně, může to být tím. A je tam teplota několik set stupňů, takže pozor.

Od: mark21
Datum: 19.04.14 10:27

S tímhle myslím není sranda,pokud je to cítit pořád je s největší pravděpodobností někde narušený palivový přívod,pokud by to káplo někde na něco žhavýho nebo na elektriku,může to velice snadno chytit(benzín vážně krásně hoří a stačí poměrně málo k zapálení)

Auto zavést zpátky do půjčovny ať si to prohlídnou,u žádného auta to není normální

Datum: 19.04.14 18:34

Tipnul bych si na špatné odvětrávání nádrže,což může být způsobeno ucpáním filtru (toho s aktivním uhlím),nebo přerušená odvětrávací hadička.Možností je samozřejmě více,ta nejhorší je prasklé palivové potrubí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.