Kopání absky

Od: Datum: 18.04.14 18:14 odpovědí: 6 změna: 29.04.14 08:11
avatar

Dobrý den. Občas mi při sešlápnutí brzddového pedálu začne kopat abs (i v teplém počasí. Někde jsem sůlyšel, že je to křivými brzdovými kotouči. Je to pravda a nebo to dělá i něco jiného? předem děkuji za odpověďi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: virus*
Datum: 18.04.14 20:00

Zdravím,to kopání při lehlém sešlápnutí a jemném přibrždění ABS nebude,to budou opravdu asi zvlněné kotouče. Samozřejmě těch příčin může být víc,ale já bych se v první řadě soustředil na ty kotouče. ABS zpravidla zabírá až při razantnějšýn zabrždění.skoro zablokování. Mluvím o letním období,v zimě je ABS podstatně citlivější a výraznější než na suchu či mokru v létě-tedy pokud nemáte gumy úplně bez vzorku. V létě je pravděpodobnost spuštění ABS tak na olejové skvrně nebo třeba písku nebo štěrku na silnici..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.14 20:41
avatar

"Kopání" od křivých kotoučů je naprosto odlišné od práce ABS. Je třeba zjistit, co je to. ABS může mít vadné čidlo a pak to může kopat i při mírném brždění. Vadné kotouče poznáte tak, že to kopání je přímoúměrné otáčkám kol a ani to není tak závislé na intenzitě brždění, ale spíš na rychlosti. Ve městě téměř nepozorovatelné, ale při brždění ze 150km rychlosti se auto bude třepat. Zkuste vyřadit ABS třeba odpojením jednoho čidla a pokud to bude dělat dál, tak to ABS pravděpodobně není A NEBO, což bude nejrychlejší, zajďte do servisu a oni vám řeknou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 19:23
avatar

Napadlo mě, že bych problém vyřešil odpojením abs (vytažením pojistky). Nezkazím tím něco? Mám na mysli, jestli se nějak nerozhází počítač v autě.

Datum: 28.04.14 21:48
avatar

Pokud tam máte na ABs pojistku, tak to zkuste, nic se nestane a pak zjistíte, zda jsou to kotouče nebo ABS. ABS ale nekope. U osobních aut spíš drnčí, u nákladních je přerušování pomalejší, cca 4-5 x za vteřinu.

doplněno 28.04.14 21:51:

Pokud by to mělo být ABS, tak to chce na diagnostiku, ta vám řekne, který čidlo je špatný. Měli jsme to Octavii u který ABS fungovalo kdy se mu zachtělo, i v létě i na suchu a při mírným brždění. Bylo vadné čidlo (dráty) na jednom kole.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hradakii*
Datum: 29.04.14 07:56

pokud je něco s ABS, rozsvítí se kontrolka na palubce jako výstraha nebo nebo v tom smyslu, měla by se testovat tato řj po každém startu auta, pokud svítí, je vyřazeno ABS a auto brzdí jako bez, sama o sobě ABS nekope, může být problém v čerpadle ABS, to by měl zjistit VAG..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.14 08:11
avatar
Nechejte převazit přední kola, taky jsem si myslel ze mam v háji kotouče (už mají svůj cas) a při převážení se ukázalo, že jedno kolo je křivé a hází... Projevovalo se to nejvíc při brzdění.
doplněno 29.04.14 08:12: Je to to nejrychlejší a nejlevnější co můžete prověřit
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.