Přepis vozidla na nového majitele

Od: Datum: 17.04.14 16:14 odpovědí: 9 změna: 22.04.14 11:54

Dobrý den, vím,že se o podobných problémech tady psalo již několikrát,ale přesto se opovažuji a doufám,že mi nebude vynadáno

Chci prodat auto s tím,že kupující složí penízky při převzetí vozidla.Pak ale nastane administrativní dořešení koupě a já jsem tak trochu zmatený. Kupující chce hned odjet (a je navíc z daleka) a navíc koupě proběhne zítra a odpoledne a proto se to papírově nedá vyřídit hned ,ale až po Velikonocích..chtěl bych to hned v Út ( Velký techničák bych mu samozřejmě ihned po odhlášení doporučeně poslal),ale teď mám právě takový problém.Někde jsem se dočetl,že pro odhlášení vozidla na kupujícího mi stačí velký TP a kupní smlouva. Ale zase jinde se tvrdí ,že prý musím mít u sebe při přepisu ještě i "malý techničák"..tj osvědčení o registraci vozidla. Moje představa,že nový majitel si vezme malý techničák (osvědčení),kopii zelené karty a pofrčí domů se mi právě kvůli tomu hroutí.Pokud si ponechám malý techničák kvůli převodu,tak kupec nemůže odjet,pokud si ho nenechám,zase nejde provést přepis..no jsem teď "voľaký zmetený" a nevím jak z toho ven.Kupní smlouvu by mu na silnici při kontrole asi těžko uznali. Prosím,prosím,smutně koukám..poradí mi někdo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: gocars*
Datum: 17.04.14 16:27

Nejlepší a nejrychlejší varianta je, zajít hned na úřad a odhlásit to i s novým majitelem, dát ho rovnou do polopřevodu a doklady mu dát, a nový majitel může domů. Doma si pak vše na sebe nahlásí. Bohužel díky pátku a neotevření některých úřadů v ČR je tato varianta nereálná.

Čili pro Vás to znamená toto - Kompletně sepíšete kupní smlouvu, novému majitely dáte všechny doklady, které potřebuje pro provoz vozidla na území ČR, on s nimi dojede domů, jak dojede, ihned Vám je dá do obálky a doporučeně pošle poštou. Vy auto odhlásíte, nového majitele dáte do "polopřevodu", vezmete zase všechny doklady od auta, dáte je do obálky, a pošlete je doporučeně novému majitely, jakmile mu vše přijde, už si jen auto přihlásí na sebe

Ohodnoceno: 2x
 
Od: virus*
Datum: 17.04.14 16:45

No dobrá rada,ale co když nový majitel na to bude kašlat a malý techničák mi nepošle? Já mu do hlavy nevidím a důvěra v poslední době není nějak v módě takže hledám řešení jak se vyhnout možným problémům.

Od: buss
Datum: 17.04.14 17:09

Proč by to nešlo? Už jste se měl informovat na úřadě, na webu, zda mají v pátek otevřeno. Pak byste to vyříl vše jedním vrzem, včetně pojištění, nebo žadonil a zdůvodil proč mimo úřední den, i to jde.
Nebo si ponecháte TP, Žádost o zápis změn údajů v registru silničních vozidel, ano zákon sice hovoří i o ORV, ale zkušenost říká, že neodebírají, uvedou nepředložen, zašlete, vyřídí si zbytek doma. Tak jak tak, máte v ruce TP. Pokud by to nešlo, sepsat písemně, termín kdy ORV zašle. Tento postup bylo nejlépe si ověřit na svém! úřadě. Co ves, jiný pes. Ztratil jste čas.

doplněno 17.04.14 20:56:

erikch ještě že nejsme Praha, tady v pátek úřad funguje, někde 4 dny..., nebo po dohodě. Jednou jsem nestíhal, volal po cestě na úřad, že přijedu později, a to v pátek, a paní počkala.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: virus*
Datum: 17.04.14 17:46

Díky,ale odpoledne už neúřadují,ale ten nápad s tím "nepředložen" se mi líbí..mne ještě napadlo,že bych mu (kupci) malý PT dal,velký si nechal..při přepisu bych nahlásil ztrátu (prý cca 100,-Kč) no a potom normální postup a zaslání velkého TP kupci. No v každém případě díky za rady.

Datum: 17.04.14 17:51
avatar
V teto reálné ukázce kolize legislativy(kupující nemůže odjet bez malého,vy neodhlasite...) se děla běžné kompromis v podobě dohody s kupujícím,kdy mu k autu samozřejmé dáte i ORV(malý TP) ten s nim odjede a vy pak (zde v úterý) při odhlášení s TP nahlasite "ztrátu" vystaví novy za kilco a odhlasi...Úředníci samozřejmé vědí ze jste jej neztratil ale dal kupujícímu k autu,ale nemohou nic než vystavit novy...Takže kupující legálně dojede domů, vy v klidu odhlasite jen od úterý(kdy na hlasitě jako ze ztrátu) je ten původní malý neplatný než mu od vas poštou dorazí novy malý s odhlasenym TP...a poznamka- dopravny nejednou v patek ani v Praze takže těžko budou fungovat kdekoli v menším městě...to jen tak naokraj-v patek prosté úředníci s občany nekomunikují...Jakýkoli jiný postup. nese rizika a odhlasovat dříve než proběhne prodej,předávat doklady. z ruky a doufat atd.atd...prosté udělejte viz.shora a OBE strany maji klid a jistotu...
Ohodnoceno: 4x
 
Od: virus*
Datum: 17.04.14 18:01

Díky moc..tak to udělám

Datum: 17.04.14 19:10
avatar

Virus, snad Vám tu již někdo někdy vynadal?

Kupci dáte malý techničák a zelenou kartu. Kopie mu je k ničemu.

Na úřadě jsou dvě možnosti, dle nálady úředníka.

a) buď nebude chtít malý techničák a klidně provede záznam o změně vlastníka.

b) bude chtít malý tecničák a vy mu sdělíte že ho nemáte a za 100Kč Vám udělá duplikát.

100Kč buď zaplatíte ze svého, nebo si to vezmete od kupce, neboť jinak nemůže odjet s vozidle. Co si asi vybere?

Přeji Vám v úterý klidný převod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: virus*
Datum: 17.04.14 20:26

Díky za odpověď..to s tím vynadáním byla jen prevence A co se týká nálady úředníků u nás,tak se nějak tak setkávám s "přepracovanými",důležitými a nevrlými lidmi. Takže mne někdy i mrzí,když vidím za okénkem docela pohlednou slečnu,nebo mladou paní a ta ani nezvedne oči od stolu a PC,očnímu kontaktu se přímo vyhýbá a mluví tak vyčerpaným a slabým hlasem,že jí ani není pořádně rozumět. Asi si úsměv a vlídné chování šetří pro někoho jiného,než jsou Ti otravové na úřadě. Třeba jsem jen zaujatý a jinde to je jinak,chci tomu snad i věřit,ale stěhovat se kvůli tomu nebudu.

Ps.: to "kilo" za duplikát ještě nějak dohromady dám A nedá mi to,ještě upřesním..na odboru dopravy kamarády nemám,protože jsem před nějakým časem byl tak trochu zapojen do vyhození zkušebního komisaře-alkohol při závěrečných zkouškách (tedy ne mých,ale mého syna) a následné medializaci případu.Ale co nadělám,já opitý lidi v práci prostě nemusím a opilé řidiče a specielně zkušební komisaře už vůbec ne .*hi*

Od: virus*
Datum: 22.04.14 11:54

Dobrý den-jen informace na ukončení mého původního dotazu. Dnes jsem vozidlo na dopravním odboru převedl s tím,že jsem neměl malý technický průkaz a přiznal jsem to úřednici ,tak mi bylo odpuštěno (že prý za to přiznání ),takže navzdory mému původnímu skepticismu,jsem byl mile překvapen a potěšen jednáním té paní za okénkem a převod proběhl naprosto bez problémů.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.