Spojka na smrtelném lůžku?

Od: Datum: 17.04.14 10:03 odpovědí: 4 změna: 17.04.14 19:04

Dobrý den,

na mé Octavii 1 (1.8turbo) spojka zabírá absolutně u vrchu, řekněme, že když položím nohu na spojku lehce, ještě nezabere, ale jak ji zmáčknu cca 1cm, už zabírá..

U těchto vozů by to seřídit nemělo jít, ale znamená to, že je už opravdu před smrtí a nebo na ní mohu najet ještě třeba 100tis, samozřejmě z normálním ježděním...Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 17.04.14 10:18
Vypada to, ze spojka je opravdu v agonii, pocitejte s tim, ze za "chvili" zacne prokuzovat i bez seslapnuti...
doplněno 17.04.14 12:07: Diky za ohodnoceni.
O nemoznosti oznacit spatnou odpoved nevim, mozna je to omezeni pro neregistrovane uzivatele, snad se k tomu vyjadri Admin.
Pokud je radce uznavany v nejake rubrice, zaslouzil si tuto pozici prevazne spravnymi odpovedmi. Ale vsichni jsme jen lide a nekdy se mylime...
Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.04.14 10:42

Toto Octavii jsem měl, spojka se chovala stejně, dokonce již na vyšší převodový stupeň prokluzovala. Nadešel její čas.

Je ojetá nebo odešlo ložisko. V případě vadného ložiska může dojít ke kontaktu přítlačného kotouče, tedy jeho centrální pružiny se skříní převodovky. Opravu bych neodkládal.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.04.14 18:54

já si zase myslím že dokud spojka neklouže tak je škoda jí měnit mám 2 octávie a u obou spojka zabírá dost nahoře a ta jedna má úplně novou lamelu spojky

klouzání poznáš nejlépe v táhlím kopci přidáváš otáčky dou nahoru a auto nezrychluje

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.04.14 19:04

Nebo se dá špatná spojka poznat tak,že se zařadí 3°(nebo 5°)sešlápne brzda ,přidá plyn a pustí se spojka-pkd motor nechcípne je spojka na odchodu!

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.