Nejde elektrina ke svicce simson cim to je?

Od: Datum: 09.04.14 12:06 odpovědí: 1 změna: 09.04.14 12:38

Potrebuju poradit, nejde elektrina ke svicce i po vymene kabelu a fajfky, cim by to mohlo byt diky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.04.14 12:38
avatar

Vadná zapalovací cívka, možná jen pecka na přerušovači, či proražený kondenzátor. Přerušený drát či zkrat kdekoliv v zapalovacím okruhu.

doplněno 09.04.14 12:54:

Začněte tím nejjednodušším. Zkontrolujte, jestli má přerušovač (na destičce na klikovce) dostatečný odtrh a jestli nemá spečené kontakty. Pak odpojte kondenzátor a zkuste nastartovat (ono to moc nepojede, ale jiskru by to hodit mělo). Zkontrolujte napětí (při otáčení motorem) na výstupu primární cívky (to je ta u přerušovače). Na to by možná stačila žárovka, lepší ale je multimetr na střídavé napětí. Je podstatné, jestli tam nějaké napětí je, jeho hodnota není podstatná. Zkontrolujte napětí (opět při otáčení motorem) na svorkách zapalovací cívky (má být přerušované a pozor, může lehce praštit přes prsty). Pokud je tohle všechno v pořádku, půjčte si někde 6V zapalovací cívku (třeba Trabant) a zkuste jí vyměnit.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.