Přepis auta z dražby

Od: Datum: 05.04.14 23:46 odpovědí: 8 změna: 07.04.14 08:25

Dobrý den, za nějakou dobu se koná dražba kde vystavují auto o které bych měl zájem, ale pojí se s tím nečekaně dva problémy: První je, že se neví jestli je auto pojištěné a jestli ne na koho spadá odpovědnost za neplacení pojistky jestli na majitele, kterému bylo auto odebráno nebo dražební úřad nebo na kupujícího tudíž na mě. Druhý a nejspíš závažnější problém je, že auto je napsáno (odhlášeno) na majitele, kterému auto zabavili, ale ten si auto nezaregistroval a právě na něj by se vztahoval eko-poplatek, který by byl ve výši 10 000Kč. Tudíž si myslím, že pokud bych měl auto koupit, tak on by se musel zaregistrovat jako vlastník automobilu a poplatek uhradit a až pak by se auto mohlo odhlásit na mě. Jenže ten člověk nejspíš nebude mít peníze na zaplacení ekopoplatku takže by mě zajímalo kdo si za něj případně vezme zodpovědnost. Děkuji všem za cenné rady zvlášť u druhého problému.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.04.14 00:43

vzniká vám povinnost mít vozidlo pojištěné od doby, kdy jste jeho vlastníkem, tedy až po vyhrané aukci.

pokud je vozidlo na majitele pouze odhlášeno, pak eko poplatek budete platit vy. nikdo nemůže nynějšího majitele donutit vozidlo přihlásit na sebe. Max. může ve správním řízení dostat pokutu za to, že vozidlo v dané lhůtě nepřihlásil.

Ohodnoceno: 0x

Od: vojta21
Datum: 06.04.14 01:10

Znamená to teda, že já po koupi můžu auto také jen napsat na sebe a neregistrovat, protože ekodaň se vztahuje k registraci vozidla?

Datum: 06.04.14 09:39

V podstatě by tak šlo. Myslím, že by to mohl udělat ten, kdo je v techničáku. Ale za půl roku v polořevodu vám techničák zruší.

Od: buss®
Datum: 06.04.14 09:48

Zda je auto pojištěné se dá zjistit. Jinak je to problém vlastníka/provozovatele, aby pojištění zajistil. Mrkněte do zák. č. 168/1999 a 56/2001, k poplatku zák. o odpadech. Hradí osoba, na kterou se auto registruje. Zda bude auto viset a spr. orgán bude sankcionovat je na něm. Ovšem bude změna...

doplněno 06.04.14 10:40:

Na webu PSP najdete navrhnutou změnu 56tky. Ano, úřady by měly postupovat všude stejně, ale to by jsme nesměli být v ČR! Tady si nejsou jisti ani právníci, to je ta naše jistota!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.04.14 10:12

No s tím zrušením malého TP po půl roce si nejsem jistej, vím ,že se tu o tom vedly dlouhé debaty, ale co člověk to názor :D, tak kdyby do toho mohl někdo vnést nějakou zaručenou informaci nebo zda li se už na to vztahuje nějaký zákon?..

Datum: 06.04.14 10:19

Omlouvám se nedočetl jsem váš příspěvek do konce.. jinak s tím sankcionováním: někde jsem četl, že není uvedena žádná výše sazby tudíž vám můžou velký prd a prostřižení malého TP nevím.. nejspíš to záleží na každém úřadu nebo se mýlím?

Datum: 06.04.14 13:46

buss To Tvoje : " Tady si nejsou jisti ani právníci, to je ta naše jistota!" by si zasloužilo vytesat do kamene, písmo pozlatit a vystavit na všech možných úřadech. Ano, tady v ČR se v úředních záležitostech postupuje ve stylu : "Každý pes, jiná ves" *zed*

Datum: 07.04.14 08:25

Vojto,

pojištění budet platit až od doby, kdy se stanete vlastníkem. To je když vyhrajete dražbu.

Ekopoplatek musíte uhradit vy, až se půjdete na úřad nahlásit do evidence. A to musíte!

Znamená to teda, že já po koupi můžu auto také jen napsat na sebe a neregistrovat, protože ekodaň se vztahuje k registraci vozidla?

Tato věta značí, že problematice nerozumíte. Nelze se auto na sebe napsat a neregistrovat. Máte popletené pojmy.

S rozhodnutím o dražbě dojdete na evidenci a vozidlo Vám dohlásí na Vás, pokud splníte další potřebné úkony.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.