Autokosmetika a autoleštička

Od: Datum: 04.04.14 23:52 odpovědí: 6 změna: 05.04.14 16:41

Dobrý den rád bych se Vás zeptal na nějakou kvalitní autokosmetiku na vyleštění autolaku a ochranu? Dále by mě zajímalo mám doma klasickou úhlovou brusku. Zda teda jde sehnat jen ten leštící kotouč a vyměnit brusnej za leštící a vyleštit tím lak? Nebo musím koupit speciálně určenu leštičku, která vypadá stejně jak úhlová bruska? Děkuji předem moc za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lewis*
Datum: 05.04.14 01:23

Dobrý den, mezi uhlovou bruskou a leštičkou je rozdíl, na uhlové brusce máte kryt, tím by jste mohl auto poškrábat, nezdá se to, ale lak na autě opravdu dost klouže. Leštičky se prodávají kolem 500Kč nejlevnější. Já mám na ni našité náhradní návleky z ručníků. Doporučuji koupit raději tu leštičku, lakování by vyšlo podstatně dráž. Navíc klasická leštička, leští celou svou plochou.

Leštěnku použijte značkovou, podle doporučení výrobce, je rozdíl leštit starý nebo nový lak.

http://www.zbozi.cz/?q=le%C5%A1ti%C4%8Dka%20karoserie&typ=mix&seradit=nejlevnejsi&po=3

Ohodnoceno: 0x

Od: jm*
Datum: 05.04.14 02:41

Autoleštěnku od firmy 3M. Vosk pouze tvrdý,používám značku sonax. Na leštění koupit autoleštičku Od 500-7000kč. Dale kvality. Auto nalešíte i ručně, pokud nechcete investovat, kupte si na vrtačku nástavec a leštící koutouč (např. malitan)

Datum: 05.04.14 08:35

Rozdíl mezi leštěním bruskou a leštičkou je zásadní v tom, že leštička má oproti brusce kromě otáčení ještě excentický pohyb.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.04.14 10:48
...jen doplnil,podstatný rozdíl mezi lesnickou a (třeba pravé flexou) jsou otáčky...na leštění okolo 1400/min...

Od: jinx®
Datum: 05.04.14 13:35

Po lacnych lestickach sa nepozeraj.Obycajne na nich niesu nastavitelne otacky.Je dost dolezite pracovat na malych otackach z hladiska prehrievania povrchu laku,z hladiska poskodenia a bezpecnosti prace.Okrem ineho ty potrebujes lak rozlestit a nie brusit co by sa ti pri tych vysokych otackach urcite aj s vlnovym kotucom podarilo.

Pouzivam MacBRITE,alebo cokolvek na silikonovej a nano baze

Od: petrr00
Datum: 05.04.14 16:41

právě jednu takovou leštičku za těch 500 mám. Zkusil sem jí jednou a od tý doby leží v garáži. Hrůza výsledek. Lepší výsledek sem dosáhl ručně z obyčejným hadrem. Ale nedávno sem vyděl u kamaráda, že si pujčil od známeho leštičku a ten výsledek uplně jinej než ručně.

Leštěnky vyzkoušel sem různé značky, zatím sem skončil u Sonaxu. Přemýšlím teď nad tím 3M a nebo Meguiars.

Děkuji tedy za vysvětlení rozdílu. Teď bych se chtěl zmaěřit na kvalitní leštěnky :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.