Felicie, nefungující otáčkoměr

Od: Datum: 03.04.14 19:45 odpovědí: 1 změna: 03.04.14 19:55
avatar

U Felicie s jednobodovým vstřikováním přestal ukazovat otáčkoměr. Poradíte prosím s postupem jak hledat závadu. Na co se zaměřit, co zkontrolovat. Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.04.14 19:55

Otáčkoměr a ostatní budíky (kromě tachometru) jsou nasazeny na takových měděných trnech zapájených do plošného spoje. Celé je to jištěno šroubkem z mědi co by kontaktem uprostřed budíku.

Přístrojovku bych rozebral a budík otáčkoměru vysunul, kontakty prostříkl či očistil velmi jemným lakýrnickým smirkem a opět nasadil (mohlo by se jednat o špatný kontakt v tomto spoji).

Jinak mě napadá budík nový nebo z vrakoviště.

Pokud se Vám válí nějaký budík ze Š120, lze ho nouzově u SPi použít napojením na zapalovací trafo pod krytkou jsou klasické matičky 1 a 15 a signál dát na 1). Nejde napojit na ECU tak, jak je napojen stávající nefunkční.

Dále projděte konektory za nádobkou s aktivním uhlím. Propojují se zde el. svazky motoru a auta (elektriky). Tuším, že ten malý 3 pin s jedním drátem je právě na otáčkoměr, ale nemám to ověřeno. Pokud máte feldu starší, tak je tam jen jeden konektor 5 pin a tam je otáčkoměr tuším drát 2 zleva (ty dva tenké jsou otáčkoměr a čidlo teploty na termostatu).

Také tam může být zaoxidovaný kontakt.

doplněno 03.04.14 20:01:

http://www.amd-autodily.cz/el…ktricka-vybava/otackomer.html

doplněno 03.04.14 20:09:

Postup demontáže. Silně doporučuji odpojit náhon od převodovky v mot prostoru (pak při demontáži přístrojovky náhon nebude bránit v demontáži - je krátký)

http://felicia.manas.name/vym…na-zarovek-pristrojova-deska/

Při páčení přístrojovky se snadno urvou spodní bílé plastové hříbečky uložené v gumě a černé pacce palubky zespodu. Přístrojovka se s palubkou demontuje s vozu jako celek a nikoliv po částech (hrozí ulomení oněch pacek).

doplněno 03.04.14 20:16:

Zde je to pěkně na obrázcích:

http://skoda-virt.cz/cz/clank…pi-felicia-1-3-to-s105-rapid/

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.