Pouze velky tp

Od: Datum: 01.04.14 13:20 odpovědí: 19 změna: 03.04.14 13:33
Prosim o pomoc. Mam automobil na sebe v poloprevodu a nekam sem zalozil maly tp a nevim kam. Muzu zatim jezdit s velkym + kupni smlouva? Prosim o pomoc.hlavne co na to policie
doplněno 01.04.14 13:22: Nebo udelaji mi duplikat?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 01.04.14 13:23

Jezit muzete, na papiry to nejdezdi, ale v pripade zastaveni PCR pocitejte s pokutou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: betaraybill*
Datum: 01.04.14 13:23

Policajtům vadí často celkově polopřevod, ale než velký TP to spíš jen kopii + tu smlouvu

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ecik®
Datum: 01.04.14 13:27
Takze s kopií velkeho TP a smlouvou o koupi vozidla projdu? A kolik mi muzou dat pokutu? Nechaji mi odjet?jak s tim duplikatem?
Od: k2
Datum: 01.04.14 13:30

361/2000Sb. §6 odstavec 8 znate?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 01.04.14 13:27

Kopie TP+smlouva je k cemu dobra?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ecik®
Datum: 01.04.14 13:58

jak to tedy je?

Datum: 01.04.14 15:59

Je to blbý bez malého OTP, při každé kontrole budete vysvětlovat a vysvětlovat...a záleží na jakého příslušníka narazíte.

Některej si to nechá vysvětlit, některej ne. Velký TP je nepřenosný, kdyžtak radši kopii+kup.smlouvu. Ale můžou vám

pokaždý dát pokutu. Nejlepší řešení by bylo dokončit převod a dostal byste nové OTP. Případně požádat prodávajícího

zda by mu nevydali na úřadě nové OTP ale když to udělají tak ho hned procvaknou. Je sice lepší než nic ale každý

příslušník hned bude vědět že máte auto v polopřevodu. Budou vás prudit ale snad za to nejsou žádné sankce-jenom

ty ty ty... Jezdí tu kvanta aut v polopřevodu, komu by se chtělo platit Bursíkovné...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: k2
Datum: 01.04.14 16:44

Velký TP je nepřenosný

Co si pod timto mam predstavit?

Budou vás prudit ale snad za to nejsou žádné sankce
To je nesmysl, sankce za to jsou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.14 16:01

Aby příslušníci věděli že jste auto neodcizil...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 01.04.14 16:45

To si muzou zjistit ale bez jakychkoliv dokladu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.14 16:05

Na kupní smlouvu se dá jezdit pár dní než si vyřídíte přepis pokud prodávající OTP odevzdal-někde ho nevrací, někde

vrací procvaknutý. Když vás chytnou s kupní smlouvou za půl roku tak se jim to líbit nebude. Ze zákona máte přepis

dokončit do 10 dnů. Když máte malé OTP, můžete říct že máte auto půjčené.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 01.04.14 16:41

Na kupní smlouvu se dá jezdit pár dní než si vyřídíte přepis
Dle jakeho zakona/vyhlasky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.14 18:29
avatar

NE NEDÁ! mezi doklady k řízení patří jen a pouze ORV,nebo u starších ještě OTP (Osvěčení o registraci či osvědčení o technickém průkazu)(pkd nebudu brát zelenou,ŘP a OP!)

To je takový velký problém jít s TP na úřad,vypláznout stokorun českých a nechat si vystavit nové ORV-duplikát za ztracený?

doplněno 01.04.14 20:52:

Ale vystaví,jenže pkd je na Vás odhlášeno a není dohlášeno ,musíte udělat EvK a pak jít dohlásit s tím že nahlásíte ztrátu ORV.Jinak to nepůjde.Ten co Vám to prodal splnil povinnost danou zákonem a ostatní je již jen a pouze Váš boj (takže evidenčka cca 200kč,přihl.poplatek 800kč + dle euronormy 0-10 000kč)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ecik®
Datum: 01.04.14 19:04

a vystaví mi duplikát když sem v polopřevodu? nevystaví ne? :o

Datum: 01.04.14 21:06
avatar
V tzv.poloprevodu jde udělat pouze jediný úkon,a sice "dohlaseni" bez ORV cíli tzv.malého technicaku správné nesmíte na silnici...je to boby ale bud ho najít nebo dotáhnout převod a nechat vystavit maleb...ted jde co je to za auto jak je to s ekovypalnym a jak dlouho si auto hodlate nechat(do jezdit)...?
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 02.04.14 15:37

Malé OTP vám vystaví ale jen když dokončíte převod. Jinak nemůžete nic, prakticky ještě nejste majitelem auta

i když máte kupní smlouvu. Takových blbých zákonů je v ČR habaděj. Taky se připravte na problémy až budete

chtít zrušit pov.ruč. auto zlikvidovat. Já jezdím s autem v polopřevodu 3 roky bez problémů, jelikož mám OTP a

díky známosti v kovošrotu mi ho ek.zlikvidují na kupní smlouvu. Trochu budu mít problém s pojišťovnou ale PR

se dá zrušit k výročí začátku poj.-nutno ji vypovědět 6 týdnů předem. Pak budu čekat až se ozve ČKP a bude

chtít ze mně vydolovat prachy za nepoj.auto a já musím do 30 dnů prokázat, že auto fyz.neexistuje (protokol o

ekol.likvidaci), tudíž nejezdí po silnicích a nemůže způsobit žádnou škodu. Nebo to jde tak že před likvidací do-

končíte přepis, pak už se nemusí platit Bursíkova ekodaň a auto můžete vyřadit z evidence. Držím palce. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 02.04.14 22:28

Vrele doporuciji se k tematu jiz nevyjadrovat, v kazdem svem prispevku mate minimalne jednu faktickou kravinu a ten posledni neobsahuje uz vubec nic jineho nez blbosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 02.04.14 22:41

Jako držitel ŘP jistě víte, co se policii či strážníkům předkládá, Tedy co musíte mít u sebe. Co na to policiie vám řekne až při zastavení a kontrole ona. Už jste mohl mít vyřízen nový ORV.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.14 13:33
avatar

eciku, je zde několik lživých rad. Vy si musíte vybrat komu věřit a kdo píše nesmysl.

Vlastnictví vozidel se neurčuje dle zápisu v techničáku. Na velký techničák a kupní smlouvu jezdit nemůžete, je to stejné jako jezdit na červenou a spoléhat, že Vás nechytí.

Abyste získala nový malý techničák, musíte dokončil polopřevod na sebe. Jak na to asi víte.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.