Olej do auta ze supermarketu

Od: Datum: 31.03.14 11:09 odpovědí: 17 změna: 01.04.14 10:34

Dobré dopoledne.

Pánové, utvrďte mě v mém názoru nebo mi ho vyvraťte...

Koupil jsem olej, 5l za 399,- Kč, neznačkový v supermarketu. Dle mého názoru, jelikož je pár výrobců a někdo jej vyrobil a za velkoobjemový odkup od supermarketu dostal jen jeho etiketu, si myslím, že názory na internetu - je za 3 kila a není to Castrol je to šmejd, jsou naprosto neoprávněné...

Co si o tom myslíte?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: asd*
Datum: 31.03.14 11:33

Pokud splňuje specifikaci, tak je OK. Je to tak jak píšete - obchodník si nechá nalít do svého obalu olej od jednoho z mála velkých výrobců. Jde o větší množství, tak má i dobrou cenu. A klidně to může být naprosto stejný olej jako ten Castrol (a jiné) - výrobce nebude vymýšlet jiný olej než který vyrábí.

Ohodnoceno: 0x

Od: iriter
Datum: 31.03.14 11:39

Moje řeč. Děkuji za rozumný názor

Datum: 31.03.14 11:40

je to podobné jako s velkou škálou výrobků-právě i třeba oleje vyrábí nějaký petrochemický závod jako svůj jeden z x výrobků(paliv,maziv apod. coby výstupy rafinace ropy)-tyto "oleje",resp. "olejový základ"(specifikace podle množství a složení uhlovodíkových molekulových řetězců ) přeprodá různým obchodníkům-někteří jej ještě aditivují a všichni pak na linkách "balí" do nádob s různými etiketami...takže shrnuto základ je stejný(at má obal logo Castrolu,Orlenu,Mogulu) liší se jen nějakým nepatrným množstvím aditiv...Podobně jako s medikamenty-účinné látky daného léku jsou setjné(at to vyrábí Zentiva,Pharmativ a nevím jaké firmy) ,stejné jsou i pomocné látky(čištěná voda,pojiva atd.) jen třeba tablety od Zentivy jsou potahované a dražší než totéž v klasické pilulce od Imuna...Ještě jsem si tak vzpomněl na jeden dokument na jedné z kabel.TV-je to už tak šest sedm let a dokument názorně ukazoval na výrobu akumulátorů do vozidel,kdy na jedné jediné výr.lince běžela výroba a na jejím konci dva týpci pouze lepili různé etikety různých "výrobců"(a to i včetně "značkových" Bosch a nevím už jakých)-takže prostě asi tak...

Ohodnoceno: 2x

Od: mark21
Datum: 31.03.14 13:05

Někdy to může být kvalitní,ale pozor,stalo se už i to že tenhle levný olej byl takový kšunt že to poškodilo motor,nikdy nevíš na jaký olej tam narazíš,někdy může být levný a kvalitní,někdy může být fakt hnus

Možná bych to neriskoval a radši těch pár stovek obětoval

Od: k2
Datum: 31.03.14 13:08

Stalo se to konkretne Vam, nebo JPP?

Od: mark21
Datum: 31.03.14 14:39

Bráchovi,předtím motor zcela v pořádku,po 5 tis km to začalo brutálně žrát olej(těsnění bylo OK,měněno a předtím to olej vůbec nežralo) a po dalších pát stech km se motor zadřel...motor najeto 120 tis

Proto já od tý doby i když třeba platím za značku,radši jdu do normálního krámu a snažím se koupit co nejlepší olej

Datum: 31.03.14 19:01

A jak se ten nejlepší olej pozná? Existuje nějaká jednoduchá pomůcka?

doplněno 31.03.14 19:10:

k2> přesně tak.

Zrovna dneska jsem měl zákazníka, který vyžadoval perfektní zboží. Když jsem mu nabídl to nejlepší co mám, tak mi odpověděl, že je to nějaké levné a že to bude určitě "sráč". Tak jsem to 2x zdražil a už byl spokojený a konečně si myslel, že má kvalitní zboží. Kdybych to zdražil 3x, tak si koupí raději dva, protože taková nabídka se už nemusí opakovat.

Od: k2
Datum: 31.03.14 19:03

No prece ten nejdrazsi co maji!

Datum: 31.03.14 13:35

myslim, ze toto je setreni na nespravnem miste, nebo vas to usetrene kilo tolik vytrhne :) ja myslim ze ne

doplněno 31.03.14 19:34:

spise naopak, desetiletí zavedeny brand dava zaruku, ze je olej kvalitni a leta proverovany a testovany ve velkych obratech mnoha koncovymi uzivateli, zavodnimi stajemi, doporucovan vyrobci aut. Nemuze si dovolit pokles kvality, musi dbat na svou pracne vybudovanou povest.

Noname olej se muze stavet na hlavu, ale tyto zaruky nedava, kde by je vzal :) cili se da o nich prinejmensim pochybovat.. muze byt ok a nemusi, muze mit mnohem horsi vlastnosti v ruznych podminkach apod

doplněno 31.03.14 22:15:

proste hadame se tu o kilo, nerekl bych kdyby byl rozdil 500, ale stovka fakt jeste nikoho nezabila, nez riskovat, ze si tam naleju nejakou Lukanu nebo Brölio :-D

Datum: 31.03.14 19:05

V čem je záruka, že olej ze supermarketu je horší, než jiný olej?

Datum: 31.03.14 21:15

Kde se vyrábí noname oleje? To je nějaká tajná rafinérie, která nemá jméno a nikdo neví kde je?

Kvalita oleje je dána normou, kterou musí i nejlevnější olej plnit bez vyjímek, proto je samotná výroba natolik "drahá", že se nikomu nevyplatí dělat v malém měřítku noname olej. Jen rafinérie či úpravce prodává stejný produkt pod různou značkou. Takže třeba olej z Lidlu je německý PENNASOL na kterém jezdí milióny řidičů. A to platí i pro ostatní oleje.

Co si např. myslíš, že koupíš za olej, když bude na etiketě napsáno Starline. (nápověda začíná to na M)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.04.14 08:55

Pokuď by jsi skutečně měl ve flašce z velkého řetězce místo oleje lukanu, tak máš daleko větší šanci uspět tam s náhradou škody za zničený motor, než u místního prodejce ,pro kterého by odškodnění mohlo být i likvidační.

To tvé kilo pro někoho znamená dost na to, aby ho zbytečně vyhazoval za více "adidas"

Datum: 01.04.14 00:25

Já do auta kupuji taky neznačkový ale český Cinol (asi za 370Kč) z mototechny a auto jezdí jako víno. Je pravda, že moje auto je už starší kousek, ale liju do něj Cinol už 5 let a bez nejmenšího problému.

Datum: 01.04.14 00:26

vůbec bych se toho nebál.

Od: moto®
Datum: 01.04.14 09:25

Pokud se nemýlím, tak Cinol je firma od které se "vypařily" statisíce litru lihu, včetně přeprání přes jistou stavební firmu. Takže tato značka je pro mne nedůvěryhodná, jsou prostě všehoschopní.

Osobně vždy sázím na zavedenou a ověřenou značku. I zde je ale velké ale. Drahé oleje s fašují a takový Castrol může být klidně plněn do falešných obalů někde v Turecku. Nqa vlastní oči jsem viděl Castrol v obalu který byl podobný, díky jistým nedokonalostem i levnému zdroji jsem si jist, že byl falešný.

Osobně jsem se zavedl na značku Valvoline a jejich oleje beru zásadně od autorizovaného zastoupení. Jsou to kvalitní oleje a neplatím tolik za značku jako u zmíněného Castrolu. Oleje beru jako nejdůležitéjší součást motoru a reději si dám levnější menu v hospodě, ale kvalitnější olej motorce nebo autu.

doplněno 01.04.14 09:52:

Jen pro zajimavost o Cinolu: https://www.google.cz/search?q=cinol+l%C3%ADh&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:cs:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=amc6U--tEqqK8QeFpoCQBA

Datum: 01.04.14 00:26

Určitě není třeba bát se oleje ze superhypermarketu - sám jsem na nich najezdil spoustu km, není důvod k obavám. Ony ty ,,značkové´´ mají převážně jen jinou nálepku.

Doporučuji přečíst si mazivářské mýty - hodně poučné |!

http://www.ekolube.cz/clanek/…cty---Unikatni-motorove-oleje

Ohodnoceno: 1x

Od: betaraybill*
Datum: 01.04.14 10:34

Pokud olej bude splňovat normu danou výrobcem tak bych se toho nebál. Normou nemyslím jenom viskozitu 10W-40 apod., ale i další parametry

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.