Protáčí se klíček v zámku u dveří Opel Corsa

Od: Datum: 30.03.14 20:26 odpovědí: 3 změna: 01.04.14 12:31

Dobrý den. Dnes jsem zjistil - naštěstí u otevřeného auta, že se mi protáčí klíček v zámku u dveří ( 5 dveří u auta ) řidiče Opel Corsa D. Jiný zámek u dveří auta není. Slyšel jsem, že může být snad prasklé nějaké pérko a zámek se " chová " jako by jej chtěl někdo otevřít neoprávněně. Má s tím někdo prosím zkušenosti? A co s tím? Nerad bych nechal zbytečně vyměnit v servise celý zámek. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.14 20:39
avatar

Nevím jak corsa či resp.Opel.Nějak podobně se chová služební fileta a totéž mi udělal vloni xantia-nejprve zlobila strana řidiče ,poté i druhá.po vyjmutí vložky a její část.rozborce stačilo přihnout trošku dvě packy na konci.chvíli šel dobře ale pro jistotu jsem měnil vložky zámků s klíči! Měl jsem výhodu i nevýhodu-dálkou to šlo,ale dálka mi nešla spárovat (klíč + čidlo)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.14 10:38
avatar
Doporučil bych o šroubovat plast vnitřku 5.dveří(x sroubku thorx vel.20) a zkontrolovat mechaniku zámku...vždy u všech aut je princip stejny-vlozka se stavitky je v pouzdře zaaretovana segrovkou a vnitřní konec vložky je bud na sroubek,segrovku apod. uchyceny do nějaké páčky ve které je táhlo vedoucí k zámku dveří...někde u něčeho výše popsaného bude proble. A pokud nejste tech.antitalent tak to zvladnete svépomocí vyřešit...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: misa504*
Datum: 01.04.14 12:31

Tak jsem to vyřešil. Z boku dveří pod krytkou jsem šroubovákem povolil šroubek a celou vložku jsem vysunul ze dveří - vedle kliky.

Zjistil jsem, že vložka je ulomená a v servise mi řekli, že se musí objednat nová vložka a tím pádem budu mít dva klíčky k autu. Jeden - nový ke dveřím - druhý mi zůstane k motoru. Za vložkou je vše v pohodě. Opatrujte se.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.