Odhlaseni vozidla bez velkeho a maleho TP

Od: Datum: 30.03.14 17:00 odpovědí: 4 změna: 01.04.14 00:30

Zdravim potrebuji poradit. V roce 2010 jsem vlastnil os.automobil. Vuz jsem koupil autobazaru ale neprihlasil jsem jej na sebe. Auto se porouchalo ze se nedalo opravit, tak jsem ho prodal znamemu ale bez kupni smlouvy. Naposled bylo vedeno povinne ruceni na me jmeno a z kancelare pojistitelu mi prisel dluh za nepojistene vozidlo. Nemam zadne doklady k vozu ani spz... co mohu udelat nebo jak postupovat aby vuz byl vyrazen nebo z kancelare pojistitelu bylo me jmeno vymazano.

Dekuji za kazdou radu. Michael

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.14 21:57

Zdravím, musíte hlavně na dopis od ČKP reagovat do 30 dnů, jinak máte na krku exekuci ! To je dnes taková národní móda.

A musíte spolehlivě prokázat, že auto nejezdí a od kdy. Nejlíp by bylo kdyby Vám to někdo dosvědčil, fotky atd. Nejste

povinen platit pov.ručení za auto které nejezdí ale důležité je to prokázat.

: Pov.ručení musí mít dle zák.č. 168/1999 každé vozidlo, které je provozováno na veř. komunikacích.

Přeju hodně úspěchů. Milena.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.03.14 23:59

Pokud jste koupil z Autobazaru tak existuje smlouva a vy jste uveden ve velkém TP tudíš jste majitel pokud jste prodal měl jste mít smlouvu pokud jí nemáte nastává problém CKP bude vyžadovat po vás pojištění a veškeré poplatky za dobu neplacení Jedinné je sehnat svědky ,nebo napsat smlouvu dojít na známého at si vše zaplatí i ústní dohoda je smlouva.Hlavně to řešte jinak vás čeká nemalá částka

doplněno 31.03.14 00:02:

auto jedině dohlásit na vás nebo jiného majitele zažádat o duplikát TP a SPZ ORV je jasné

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.03.14 08:28

Machaeli, dobrý den.

Problém se musí rozdělit na dvě části. Právní vlastnictví a evidenční zápis. Nejdříve vyřeště čkp.

Problém čkp musíte řešit ihned, nejdéle do 30 dnů. Lze i po 30 dnech, ale musíte lhát. Musíte doložit čkp, že jste vozidlo prodal. To že píšete, že jste ho "tak jsem ho prodal znamemu ale bez kupni smlouvy" je nesmysl, asi jste chtěl napsat, že jste ho prodal dle ústní smlouvy. To je naprosto legální. Normálně oznamte čkp, že již od roku xxxx vozidlo nevlastníte a nový vlastník je pan tonda.. bydliště a narozen. K tomu přiložíte svědectví dvou osob. Vše vložíte on line do případu, a budete 1x za týden kontrolovat stav případu.

Pokud je Vám něco najsného, ptejte se, ale hlavně konejte.

Milan

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.04.14 00:30

sepište si kupní smlouvu o prodeji vozidla nebo sdělte, že jste vozidlo prodal a kupní smlouva byla ústní.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.