Jak zjistit majitele podle spz

Od: Datum: 30.03.14 04:14 odpovědí: 8 změna: 23.07.14 02:31

dobry den.chci se zeptat jak zjistim majitele auta podle spz.jako ručitel jsem za dlužníka zaplatil dluh.dluznika jsem několikrat viděl při řízení daného vozidla.exekutor mi sdělil,že nemají jak zjistit majitele.na policii mi řekli že jde o ochranu osobních údajů a dlužník se mi směje že nic nemá.děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.14 10:47

To zjistí pouze policie a tobě to stejně neřeknou. Nebo na úřadu odbor dopravy a myslím,že taky nic neřeknou.

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 30.03.14 11:04

Těžko, OdbDSA je třeba prokázat právní důvod, ovšem kdo v něm sedí nemusí být faktický vlastník. Když víte, komu jste ručil tak jste už jste měl podat žalobu.

Datum: 30.03.14 15:38

Ahoj. Jsme se na tohle téma bavili s klukama od sousedů a padla tam možnost, požadovat adresu řidiče, jako pachatele znečištění oblečení, při projetí kaluže. Prý se to dříve takhle dalo. No, nevím. Nebo ano jo?

Datum: 01.04.14 00:51

Jdete na to ze špatné strany. Exekutor nemusí zjišťovat majitele auta dle SPZ. On má možnost dle osobních údajů dlužníka zjistit, zda-li je na jeho jméno zaregistrovaný nějaký automobil (na SPZ vůbec nezáleží). Že se dlužník vozív autě ještě neznamená, že je jeho. Pokud máte tušení, že dlužník má nějaké auto, požádejte exkutora, aby prolustroval evidenci vozidel. Exekutoři toto dělají naprosto běžně.

doplněno 01.04.14 01:29:

>k2 Samozřejmě, v tom případě ale nemáte šanci to zjistit. Jedině, že by se dlužník sám "udal".

Ohodnoceno: 1x

Od: k2
Datum: 01.04.14 00:57

A ze jezdi autem, ktere na nej neni zaregistrovano jeste neznamena, ze jeho neni...

Datum: 01.04.14 09:54

Pájo,

chci se zeptat jak zjistim majitele auta podle spz** pokud je vše v pořádku na evidenci vozidel, sdělí Vám osobu zapsanou v techničáku, pokud jim prokážete, že na tuto informaci máte právní zájem.

Jen upozorním, že zápis v registru neznamená, že je i vlastníkem vozidla.

Od: majco
Datum: 04.06.14 18:52

zistit majite neviem, ale zistit sa da meno osoby ktora ma na tu spz zalozenu zakonu poistku cize google a zadat tam overenie poistneho na vozidlo tam najdete tych stranok viac.. ked to rozklikate zadate spz tak Vam ukaze na koho je poistka vedena a to bude majitel pretoze meno poistneho musi byt totozne s majitelom vozidla aspon v SK

Od: tony*
Datum: 23.07.14 02:31

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.