Baterie kolik má Ampér není to nikde napsané

Od: Datum: 29.03.14 13:13 odpovědí: 11 změna: 29.03.14 23:52

Zdar lidi chci si nacpat na motorku zásuvku 12v ale nevím zda mi to utáhne baterka jelikož na ní nejsou napsané ampéry zde přikládám foto baterie a pojistkové skříně prosím řekněte utáhne to zásuvku kdyz jí dám na 5 nebo 10 pojistku

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.03.14 13:21

Pro vás je určující ta hodnota 12V/5Ah. Takže teoreticky nová baterka je schopna dávat po dobu 1 hodiny 5 Ampér, nebo 5 hodin 1 Ampéru. Ovšem předpokládám, že většinou budete mít odběr za chodu motoru a pak je určující výkon alternátoru. Záleží na tom, co budete tou zásuvkou napájet a jak moc se to bude dít za běhu/stání motoru.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.03.14 14:47

No samožejmě dle průřezu vodičů, které vedou od akumulátoru až po zásuvku ( ta má taky určitý max proud.)

Datum: 29.03.14 15:55
Počítám, že na to budeš připojovat max. nabíječku na mobil/navigaci a tak. Takže když tam dáš 5A pojistku, bude to stačit s rezervou. Pokud v ní ale hodláš provozovat cigaretový zapalovač, tak spíše těch 10A.
Jinak autozásuvka je dimenzovaná většinou na 15A, taková pojistka jí jistí ve většině aut.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.03.14 16:33

já tam vidím 12V 6Ah ... tak že to tam napsané je...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.03.14 18:39

Také vidím.

Datum: 29.03.14 23:52

Hi, já již také, ale na mobilu byla pětka...fakt.

Od: radimre*
Datum: 29.03.14 18:13

Napíšu to tak jak jsem to pochopil...Baterie ampéry jako takové nemá...Jak je vidět je 12V a 6Ah z toho vypočítáš 12x6=72W to znamená že je schopna uskladnit 72W (ALE I OTOM BY SE DALO POLEMIZOVAT) Pak jde ještě o max. proud po jistou dobu který je schopna dát např 60A po dobu 10 sec.Ale to by mělo být uvedeno v technickém listu baterie.Takže hledat podle typu na netu.

No a pokud dáváš zásuvku nenapsal jsi k čemu má sloužit...Pokud na externí zařízení tak máš k dispozici 72W,ale poku mám zkušenost z baterieni z mototek při úbytku 1/3 kapacity(cca25W) budeš mít problém nastartovat...Tyto baterie jsou kalibrované jen na nastartování.Externím zařízením říkám NE.

Upozornění od administrátora 02. 04. 2014 15:24:52
není možné tlačit u svých příspěvků odkaz na svou stránku jako podpis

Datum: 29.03.14 19:52
Je schopna uskladnit 72Wh. Ovšem pouze teoreticky a pouze při odběru který odpovídá dvacetině kapacity v ampérhodinách - takže při proudu 300mA. To proto, že se nejedná o trakční, ale o startovací akumulátor. Ten má jinou vybíjecí charakteristiku a údaj o kapacitě je jen doplňkový.
doplněno 29.03.14 20:10: Tady si nikdo triko nehoní, protože tu není nikdo, kdo by to měl zapotřebí. Pokud jsi můj příspěvek pochopil jinak, je to TVŮJ problém.
;)
Ohodnoceno: 1x

Od: radimre*
Datum: 29.03.14 19:56

Drahý pane nebudem tu polemizovat na vědecké úrovni...na jednoduchou otázku laika co nejpřijatelnější odpověď...Vězte že vím víc nez jsem napsal a nepotřebuji si tady honit triko...

Datum: 29.03.14 23:21
Jenže Vaše znalosti, jednotky i výpočty jsou poněkud nesprávné..

Od: buss®
Datum: 29.03.14 23:18

Ale je to tam - 6 Ah. Takže 6 A po dobu hodiny (podle stavu...). Co má baterka vlastně "tahat"?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.