E85 - Felicia

Od: Datum: 28.03.14 12:17 odpovědí: 7 změna: 01.04.14 00:52

Ahoj uvažuji o E85 a četl jsem že se spotřeba zvýší o 10 až 30 % já mam ve feldě ten první motor s jedním vstříkovačem (monomotronic, 68 koní) a mě by zajímalo o kolik procent bych tedy konkrétně u tohoto mého motoru měl očekávat že se ta spotřeba zvýší, Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 28.03.14 12:19

Kolik to udela konkretne u Vaseho motoru Vam nerekne nikdo. To je to takovy problem vyzkouset?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.03.14 21:17

opravdu nechci vyhodit několik tisíc za to jen abych to vyzkoušel.

Datum: 28.03.14 13:03

Problém je, že hadice jsou staré a E85 uvolní nános z vnitřních stran a hadice rychle steří. Je potřeba dát hadice paliva (nádrž a mot. prostor) nové a nový filtr. Jinak to krásně zanáší vstřikovač a on pak nedělá správný kužel a může ukapávat. pak se výkon sníží a pojede to blbě. Stojí to za tu úsporu?

Lepší je LPG + Flashlube.

Vlastní zkušenost u MPi Feldy jsem měl tu, když jsem měnil čerpadlo paliva. Kalové sítko zanesené a při vypouštění paliva čerpadlem (tím samím - dávalo nízký tlak) z nádrže jsem do kanystru vypustil krom paliva i nějaká černá smítka (velmi jemná). A to jsem to hnal i přes filtr (který je u nádrže opásán).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.03.14 17:50

Nevím jak filety,ale osobně (psal jsem to tu již několikráte!) jezdím na směs N95 a E85 (občas i jen na E85) a žádné zvýšení spotřeby se nekonalo a nekoná (teda díky změně paliva).Jde o Citroen Xantia 1,8i 16V,81kW,rv.1996.Jen od doby co jsem koupil spotřeba vzrostla o litr (kat je na výměnu a lambáda je na tom stejně.takže pokud nepřijde výměna za stejný vůz ale v ropě ,tak v létě se bude řezat kat a měnit lanbda),za cca 7 roků

Od: hubas*
Datum: 28.03.14 13:51

Řekl bych, že důvodem pro E85 je podstatně nižší cena přestavby, dávat na motor ve féle přimazávání ventilů je zbytečnost.

Od: abi
Datum: 28.03.14 21:50

Mám Fel 1,6 MPI,jezdím N95/E85 50/50 , naprosto bez problémů,spotřeba stále stejná.V létě mísím 10L N95/15 L E85.

Palivový filtr měním každých 20000 km preventivně.Motor je živější a stále 6,5 L/100km (v zimě 7 L).

Když jsem se bavil s člověkem,který montuje přestavbové sady E85,narovinu mi řekl,že se to nevyplatí - díky ne příliš kvalitnímu provedení elektroinstalace je třeba mírné úpravy a vyjde to okolo 6-8 tisíc .

Řež to ve stejných poměrech a určitě ušetříš a věř,že díky čistícím schopnostem E85 bude palivový systém v dobré kondici

Datum: 01.04.14 00:52

mě spotřeba zůstala zhruba stejná.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.