Tlumiče nebo ramena

Od: Datum: 28.03.14 07:52 odpovědí: 3 změna: 28.03.14 17:33

Zdravím,
potřebuji radu ohledně podvozku. Mám 206 1.4 a když beru třeba menší díry nebo nerovnosti, slyším vzadu na pravé straně takový kovový zvuk. Jsou to ramena, čepy nebo tlumiče? A popřípadě jestli mám provést výměnu na obou zadních kolech.
Předem moc díky za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.03.14 10:17

206 osobně neznám,ale slyšel od kámoše co ji má, že tam ta zadní náprava je často problém. Zkus pohledat tady ,třeba něco přínosného najdeš.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.03.14 15:31
Obecně platí,že jakékoliv klepání,bouchani apod. z podvozku lze nejlíp posoudit resp.zjistit u auta na zvedáků kdy šikovný mechanik ví kde s čím a jak zahybat,aby zjistil v čem je problém... Ta "pověstná"francouzská zadní náprava z torzních tyčí(pokud jedna z nich nepraskne a auto si "nesedne") o sobě dá vědět opravdu nepreslechnutelnym vrzanim( mazovo v čepech už není a následkem je "zádření"a prasknutí)...to není cvakání jako třeba uvolněný tlumič at nahoře nebo dole...zrovna tak si může "tukat" výfuk a spousty dalšího...chce to faktpprvně nechat projet mechanikem a pro jistotu pak zvedak...

Datum: 28.03.14 17:33

Ještě můj postřeh s vozy od PSA.ramena jsou uložena v jehlových ložiscích.která se nedají namazat,proto český kutilský národ vymyslel navrtání díry do ramene,následné vyřezání závitu a namontování maznice-pak se cca2x ročně promaže tukem a náprava přežije auto!Je to spíše o ramenech nežli torzních tyčích!A hlavně toto (špatná ramena se pozná dle odklonu zadních kol! jsou-li jako štafle,je to na výměnu (nejlépe výměnným způsobem u fy.AUTODOMIN Humpolec,dělají to i jinde,toto je pro mne nejblížecca40km!)min.ložisek nejlépe na GO (pkd jsou vydřena ramena!)

Odkaz na autodomin a ceník : http://www.autodomin.cz/index.php/repase-zadnich-naprav

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.