Autorádio chrčí

Od: Datum: 27.03.14 20:41 odpovědí: 13 změna: 28.03.14 20:04

zdravím normálně mi to rádio hrálo pak hrálo už jen občas a teť už jen chrčí ale když zapnu CD tak to hraje čím to může být? díky za tipy a rady

doplněno 27.03.14 21:12:

může s tím souviset že jsem nasel volný drát šedý (asi reproduktor) ale divné že to cd hraje

doplněno 28.03.14 19:43:

no myslím si že na vině bude ten drát co nikam nevede(byl uhnilý) ve skutečnosti je to dvojlinka a jsou tam přiletované nějaké kondenzátory tak to asi byde ten zesilovač ale vůbec netuším kde najdu druhý konec té dvojlinky

doplněno 28.03.14 20:07:

podle všeho to je napájecí výhybka na anténu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.03.14 20:42

vypadl vzadu konektor od anteny nebo se nekde prerusil/urezl

Ohodnoceno: 1x

Od: rr®
Datum: 27.03.14 20:44

anténa je připojená ta by měla být OK

Od: tazik306cz*
Datum: 27.03.14 20:49

Tak leda kdybych rekl tezsi zavadu tak uz mas v haji transmitter do ktereho se antena strka.

doplněno 27.03.14 20:52:

Teoreticky me jeste nepada ze muze byt bud naruseny privodni kabel z prutu nebo samotny prut ktery by se dal laicky prirovnat jen k navinute civce s jednim koncem co se strka do radia a druhy je volny ktery chyta signal.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.03.14 21:57

Co napájení anténího zesilovače? Vyndej radio a v konektoru by měl být zbytek toho drátu.

Ohodnoceno: 0x

Od: cuca®
Datum: 27.03.14 20:48

Když zapnete cd, nepotrebujete přijímat radiovy signál, tak to hraje.

Takze je opravdu problem s antenou, tedy to, co pise @joudic.

Pokud nemate stare auto s prehistorickou antenou, ktera je kaput...

doplněno 27.03.14 21:18:

To tedy asi opravdu souvisí :) to jste mel napsat hned, nemuze to byt kostra anteny?- to je dotaz pro radce :)

doplněno 27.03.14 21:55:

Taziku, precetl jste si dodatek tazatelovy otazky? Proto pisi o kostře, on mu prebyva jeden sedivy kabel,je mozne, ze to je ona pricina, nebo,ze by byl navíc? Ale to by byl alespon zaizolovany.

Datum: 27.03.14 21:34

Tusim ze kostra kde by delala bordel tak leda ze by to bylo na strese,ale tomu moc neverim,to by leda muselo nekde jak me protekat strechou-antena netesnila tesnenim a pak mi skrze stropni svetlo kapalo do suta.nejsem nejaky odbornik na anteny ani netusim jak je prichycena k auta,ale dedukuji castejsi pricinu-budto zlomeny prut,nebo kabelaz do radia nebo radio.kazdopadne ja osobne by to resil takto. Antenu bych odsrouboval z auta i s uchycenim ,zkontroloval prut,kabel,pote jak vypada prichyceni anteny ke strese zde neni koroze a popripade samozrejme pokud je prut srubovaci tak jestli zde neni voda pod nim.pak popripade pretesnit,rez osmirkovat.pokud nebude ale chyba uz v tomhle i kdyby si pujcil novou antenu jen na zkousku,tak bych se obaval nejhorsiho-vada v radiu a tudis by se dalo uz pouzit jen na cd a flash disky,pokud by po chvili neodeslo cele.Vim ze se nikomu moc nechce verit ze by radio mohlo odejit,ale v moji 306 originalni blaupunkt pote co odesla pojistka ze praskla,tak to stihlo jeste stahnout cele podsviceni autoradia.

doplněno 27.03.14 21:51:

Jeste bych doplnil ze mi nekdo s kamosu radil ze by to lze slo vyresit ted uz presne nevim jak ,ale napojit kabel anteny z adia na strechu vozidla alias na kastli a tim padem cela kastre by se zmenila pro auto radio na velkou prijimaci antenu,ale nechci nejak rozumovat opravdu nejsem odbornik,ani elektroinzenyr a chtelo by to nejspis hodne patrat po internetu a ptat se ruznych lidi co se vyznaji v oboru dobre-elektrikari,elektroinzenyri atd..

Datum: 27.03.14 22:46

Ano cetl jsem to a psal jsem ze to muze byt pricina. Je potreba se podivat do manualu radia do schema zapojeni k cemu ten kabel slouzi.

Datum: 27.03.14 22:09

Ten sedy drat netusim zda je repro,ale urcite se podivejte do navodu k cemu je,je dost mozne ze to muze s tim souviset a muze to byt pravdepodobne.

Datum: 28.03.14 15:29

většinou to bejvá anténa začni tím že dáš jinej prut antény nejlépe z auta kde máš ověřeno že to hraje

potom pokud je to anténa se zesilovačem tak mohl odejít ten zesilovač dostává se tam vlhko a hnije to de to řešit tím že se zesilovač vyhodí a propojí se to napřímo

a pokud to nepomůže tak ještě vyměnit přívodní kabel k rádiu

kdyš to odpojíš u rádia a místo antény strčíš kus drátu hraje to?

Datum: 28.03.14 15:37

na ten drát to nehraje

Datum: 28.03.14 15:50

no pokud nenaladíš žádnou stanici ani na samotný drát tak mohlo odejít samotný autorádio

skusil bych ho otevřít a kouknout na konektor antény jestli neni studenej spoj na tom plošným spoji

můžeš taky zkusit přiložit kus drátu přímo na ten plošnák jestli se rozehraje či ne

Datum: 28.03.14 19:55

zkus to nafotit já myslim že pokud rádio nehraje ani na kus drátu bude problém asi v rádiu

Datum: 28.03.14 20:04

jestli na to nepříjdu tak to zítra vyfotím ale je fakt divné že to vede z rádia a cca po 0,5m to končí očividně uhnitým drátem

doplněno 29.03.14 19:04:

Tak už to hraje nastříkal jsem spreje ty tišťáky v rádiu ale nechce to automaticky přelaďovat a nebo držet stanici při změně frukvence.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.