Jak postupovat při koupi auta

Od: Datum: 26.03.14 20:10 odpovědí: 6 změna: 27.03.14 22:48

dobrý den, budu si kupovat ojety vůz, pro který si jedu z Brna do Prahy, budu ho kupovat od soukromého prodejce. Rád bch se zeptal jak postupovat při koupi. Myslím administrativu a který dokumenty si zajistit. Určitě mezi sebou sepíšeme kupní smlouvu, zajistím si povinné ručení na svoji osobu, abych se s autem mohl vydat domu ale jáké další doklady k autu si mám od prodávajícího vzít? Chápu to správně že si od něj vezmu malý techničák a velký mu nechám a s ním pujde prodávajíci auto odhlasit na moje osobu a ten mě potom pošle abych si auto mohl přihlásit na sebe? nebo mu nechám i ten malý techničák? Bez něj bych ale nesměl jezdit ne? nebo policajtům postačí zatím kopie techničáku a kupní smlouva? děkuji předem za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 123456*
Datum: 26.03.14 20:17

1) ssebou mechanika, nebo někoho, kdo rozumí autům (pro případ, že jim moc nerozumíte) aby jste nekoupil zajíce v pytli

2) smlouvu 4x (on, Vy, jeho magistrat, Váš magistrát)

3) ORV (malý TP) si necháte, velký TP si nechá on a pak Vám ho pošle (ideálně s ním jít rovnou hned na úřad a tam to rovnou odhlásit a budete mít oboje)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.03.14 20:24

Na odjezd domů potřebujete malý techničák, pojištění. Kupní smlouva Vám je k ničemu, jako náhrada techničáku.

Pořídit si kopii techničáku je vhodné.

Od: buss®
Datum: 26.03.14 20:26

Udělejte to v úřední den a máte pokoj. KS je samozřejmá, prohlídka, projetí.. A co tak zajet na kontrolu do servisu, či na STK? Domluvit si, kdy ukončí pojištění. Jako řidič určitě víte, co se předkládá při kontrole policii, strážníkům. Pak doma EK, zaregistrovat.

Datum: 26.03.14 21:32

dekuju vsem za rady. na technickou kontrolu stavu mám domluveného servisáka, protože ja sam se v autech moc nevyznám. Zajímala mě hlavně ta administrativa

Datum: 27.03.14 00:35

Nejlepší by bylo, kdyby Vám prodávající po podepsání smlouvy a zaplacení kupní ceny auto odvezl před Vaše bydliště zaparkovat, protože prodávající potřebuje k převodu /odhlášení vozidla/ jak osvědčení o registraci vozidla, tak velký TP. Jakmile vůz odhlásí, tak Vám tyto 2 doklady pošle a Vy můžete jít auto pojistit (povinné ručení) a pak už se zelenou kartou můžete jet na tzv. evidenční prohlídku do STK a poté na magistrát auto zaregistrovat na sebe / pro registrační značku/.

Proti předpisům se to někdy dělá tak, že si kupující odveze auto jen s kupní smlouvou a s druhou zelenou kartou. Prodávající mu pak po odhlášení vozu pošle zbývající doklady.

Datum: 27.03.14 22:48

domluvte si prohlídku na úřední den a když vozidlo koupíte, společně ho na odboru dopravy odhlásíte na vás a máte to vyřešený. povinné ručení také není problém sjednat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.