Zastavení v zákazu stání

Od: Datum: 25.03.14 14:58 odpovědí: 11 změna: 27.03.14 16:17

Dobrý den přátelé. Právě si jedu do města pro zásilku. Obchod je umístěn v ulici kde je zákaz stání. Dostanu pokutu když tam zastavím a zapnu výstražná světla?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cuca®
Datum: 25.03.14 15:19
avatar

Parkování v zákazu stani

Stání znamená uvedení vozidla do klidu na dobu delší, než je doba pro zastavení - doba nezbytně nutná k neprodlenému nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob anebo k neprodleném naložení nebo složení nákladu.

Zdroj: http://www.spravneparkovani.c…upky/parkovani-v-zakazu-stani

Ono opravdu záleží na vykladu, co je doba nezbytne nutna.Když tam budete par minut, tak by to mohlo projit. Jak je zasilka velka? Jestli to je obr balík, zastavila bych tam, kdyz maly, nebudu riskovat pokutu kvuli spatnemu naladění policistu a zaparkuji o ulici vedle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.14 15:21
avatar

Vzhledem k tomu,že nejste zásobování ani pošta,s pokutou počítejte.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.03.14 15:23
avatar
Ano, pokud to provedete takto a budete přistižen MP nebo PČR, může vám být udělena pokuta...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.14 15:26
avatar

můžete ji dostat když vás chytí a neukecáte to :) 10 lidí takto zastaví a jedenáctý dostane pokutu... já to občas dělám, zatím pokuta žádná, ale jsem jako blesk :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 25.03.14 15:30

Pokud na vás bude na chodníku čekat pošťačka s balíčkem v ruce vy zastavíte, ona vám předá balíček a vy odjedete, je všechno v souladu s vyhláškou. Nebo před odchodem na poštu umístit výstražný trojúhelník a na poštu si odběhnout objednat telefonicky odtahovku a při té příležitosti vyzvednout balík. V jiném případě při přistižení ani blikačky pokutě nazabrání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 18:39

Ahoj. Tak, většinou jde spíš o nějaký úsek, úseky kde se nemá stát. Před časem jsem zastavil před místní drogerií, na hlavní ulici a taky tam je Zákaz stání. Odešel jsem řešit odvoz zboží a když jsem se vracel, zastavovali za mnou dva uniformovaní státní Pomahači a chrániči. Nebyli místní. Začali se mě ptát, jestli vím, co jsem spáchal. Tak jsem jim odpověděl, že já zásadně nic nepáchám a co jako mají na mysli. Prý stojím v zákazu stání. Tak jsem jim řekl, že se zásadně mýlí a že ta značka a mé jednání znamená úplně něco jiného. Že si k té značce můžeme dojít, a něco si o ní a o jejím významu pohovořit. Ale, to bych tu už nestál z důvodu který je tu dovolen. Pánové se na sebe podívali a pravili, že ať tu nestojím moc dlouho a hned potom odjedu. A odjeli taky. Něco podobného se mi stalo později o asi 15 metrů dál. To jsem si byl vsadit sportku. S podobným průběhem. Oni ani ti státní chlapi někdy neví správný význam značek.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hujer123*
Datum: 26.03.14 20:29

Jste dobrák. Podle vašeho výkladu by tam značka zákaz stání ani nemusela být. Někdo by si šel podat sportku, někdo by si skočil užít s přítelkyní, někdo pro cigára a ve finále by na zákazu stání permanentně někdo stál. A ten, kdo by tam přijel složit zboží by měl smůlu. A to jen proto, že si myslíte, že váš výklad je správný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.14 16:17

Ahoj. Přiznám se, že ta sportka byla v neděli odpoledne a na tý hlavní ulici nebyl skoro žádný provoz. Zdržel jsem se tam celkem asi 2 a půl minuty. U tý drogerky se dá nyní stavět v boční ulici a tak když odebírám více zboží, jedu hned tam. Nějaké potíže mají ti, co jsou schopni se postavit naproti sobě. Na obou stranách ulice. To bych já, zásadně neudělal. Co nemají měšťáci zásadně rádi, je stání kolama na chodníku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 19:37
avatar

winki,

1) proč budete zapínat výstražná světla?

2) je tam zákaz stání a vy se ptáte, zdali je to přestupek, když budetet stát v zákazu?

3) pokud budete nakládat a skládat, tak klidně můžete stát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 26.03.14 19:54

To není správný dotaz, zákon říká, za jakých podmínek lze stát v zákazu stání a nikdo! mimo zakročujícího policisty, strážníka nevíí jak se zachová v konkrétní čas na konkrétním místě. Třeba bude mít dobrou náladu, třeba tam zrovna nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 20:36
avatar

Pro info,nevím jak kde,to funguje!u nás jsem se informoval zda smím vjet do pěší zóny za účelem nákupu a okamžitému naložení většího zboží (konkrétně šlo o vanu,plechovou v obchodě umístěném v pěší zóně) Známým MP mi bylo řečeno proč nazajdu na služebnu,že mi na toto po zaplacení cca50kč dají jednorázové povoléní!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.