Berete skútr jako motorku?

Od: Datum: 22.03.14 18:30 odpovědí: 18 změna: 23.03.14 11:39

Dobrý večer,

mám takový neobvyklý dotaz.

V prosinci jsem si koupil skůtr Aprilia leonardo 125ccm. Pomalu se na něm učím. Čím dál více se ale setkávám s tím, že motorkáři neberou skůtr jako "motorku", ale berou ho jako odpad tohoto moto odvětví. Klasikou je se při míjení dalšího motorkáře pozdravit rukou. Já jako slabší vždy zdravím prví, ale jen 1/3 motorkářů pozdrav opětuje.

Mám jiný vzhled a nemám řazení, ale mám stejný obsah motoru jako mnoho mých kamarádů, a v některých parametrech jsem o trošku lepší než jejich motorky. Proč tedy rozlišovat koho pozrdavit a koho ne.

Jde mi o to, že jde přeci o to užít si jízdu. A bohužel já jezdím na řidičák B. tj motorku řídit nemohu. Pouze skůtr.

Jaké jsou vaše názory? Odsuzujete skůtry, nebo je přijímáte?

doplněno 22.03.14 18:42:

Jde mi právě o to zjisti obecné názory. Osobně jsem se setkal a bavil s několika motorkářema, kteří mi řekli že skůtr by nikdy nepozdravili. A opravdu je hodně motorkářů co mne opravdu nepozdravilo. (jak říkám 1/3 opětuje pozdrav)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.03.14 18:37

Skutr jako motorku opravdu nevnimam, ale zaroven nechapu, proc bych mel skutry odsuzovat ci to dokonce brat jako odpad? Skutr pro me postrada adrenalin a prozitek z jizdy, ktery mi poskytuje motorka, ale je to proste stroj k priblizovani. Nepohrdam auty, letadly a lodemi, tak proc skutry?

Pokud jde o zdraveni, tak sam od sebe protijedouciho jezdce na skutru nepozdravim, ale kdyz zvedne ruku on/a, tak ji zvednu i ja.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.03.14 18:44

Prostě je to jen v lidech-osobně pkd zaregistruji v proti směru stejný model co mám já,tak zdravím,ale ne vždy si toho člověk všimne včas,i když na moto a skútru je to méně přehlédnutelné!

PS A Většina majitelů Xantií mi taky odpoví!

Ohodnoceno: 0x

Od: cuca®
Datum: 22.03.14 18:46

Dobry vecer mam skutr yamaha cygnus 125ccm. Samozrejme se mi libi klasicke silnicni motorky, ovsem cenova dostupnost pro me nizka.

Skutr je fajn posunovadlo, nemusi se řadit, coz povazuji za vyhodu.

A s tim zdravenim.ja tedy sama ze sve iniciativy nezdravim, ale je pravda, ze jsem byla zaskocena, kdyz me protijedouci motocykliste opravdu obcas pozdravi.

Takže si to tak neberte. :) nezalezi na tom jak nas berou.jizda na skutru je fajn hlavne levnejsi nez auto a o parkovani nemluve.(teda ja mam dost mala kola, coz na tech nasich silnicich sama dira, neni moc dobre...)

Od: olaf71*
Datum: 22.03.14 18:59

pro mě je to jedno a totéž. nebezpečí nablízku. co nejrychleji uhnout, nejlépe zastavit a počkat

Datum: 22.03.14 19:09

Skůtr jako motorku neberu. Upřímně, bez urážky, vím, že je to předsudek, ale skůtr vnímám jako otravné posunovadlo pro přihřátý obojího pohlaví, lhostejno jaký má obsah motoru. :)

Vychází to i z toho, že na skůtru jezdí kde kdo bez zkušeností, třepe se uprostřed silnice, protože s těma malýma kolečkama nemůže riskovat výmoly (tím obtěžuje víc jak cyklista, nebo babetista, který si toto netroufne) a združuje to provoz. Myslí si, že když mu ve městě tachometr ukazuje 50, že mu silnnice patří a nemusí nikomu umožnit předjet. Navíc za ním nemohu jet tak těsně jako za osobákem, protože kdyby mi sletěl pod auto, je po něm. Takže ve výsledku, protože se jedná o malé vozítko tak na silnici zavazí víc než osobák. Jistě, sem tam některý jede líp, ale jedna vlaštovka jaro nedělá. Co vím, tak podobně to vidí hodně lidí, tak se nedivte, že vás motorkáři nezdraví a řidiči osobáků dost často nesnáší.

Datum: 22.03.14 19:15

Skůtry občas pozdravím, ale jako motorka to je dopad. Můj názor je, že by si to měli kupovat jen starý dědci, který jezdí po měste. Když na tom jede 16 letý kluk, tak je mi to k smíchu. Samozřejmě pokud nemá peníze na lepší motorku co jinému mu zbývá.

Od: axus®
Datum: 22.03.14 19:17

Mam naprosto stejny nazor jako Amadeus. Skutr neni motorka, ale priblizovadlo. To neznamena, ze je jakkoliv odsuzuji. Je to stroj slouzici svemu ucelu. Sam je nezdravim, ale kdyz mavne, tak kdyz mohu, tak odpovim.

Datum: 22.03.14 19:29

Jistě, má to dvě kola, může se to nazývat motorka, ale je to vyloženě užitkáč. Ostatní motorky mají nějaký styl, více či méně jsou určeny hlavně pro volný čas, ne na ježdění na nákupy či do práce. Stejně jako řidiči offroadů se zdraví, ale jen těch klasických-od blata, přece nebudeme zdravit každou naleštěnou hondu CRV, byť i ji někdo počítá mezi terénňáky.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.03.14 19:47

Díky za reakce. Je poměrně zajímavé je číst.

Já osobně mám dvě tváře na svém skůtru. Jedna je kdy se opravdu potřebuju od někud někam dostat. To nejezdím nějak moc rychle, ale i tak mám všechny auta jen v zrcátkách. A pak jsou chvíle kdy je pěkně a mám čas a jdu se projet. To už jezdím "jak hovado".

Převážná většina skůtristů jsou opravdu lidi co zdržují provoz. Ale je i hodně lidí kterým se prostě skůtr líbí více než motorka, a jezdí jako motorkáři. Například rychlostí a stylem jízdy. Já osobně mám skůtr ze dvou důvodů. Jeden je ten, že nemám peníze na řidičák a na motorku, ale řidičák na auto jsem dostal jako dárek, a na skůtr se našetřilo. A pokud budu dělat řidičák na motorku, tak si opět koupím skůtr. Pouze s větším obsahem. Někdo má rád auta, jiný motorky a já skůtr.

Obecně chci říct, že ne každý skútrista zdržuje provoz. Myslím si že jsem jeden z těch co nezdržují nikdy. Potěší mne když mi motorkář na můj pozdrav slušně odpoví, ať už si o mě myslí cokoliv. Potěší když vám auto uhne na kraj cesty, nebo do vedlejšího pruhu aby jste mohli projet. Ovšem nasere mě, když není motorkář tak slušný aby mi odpověděl na pozdrav, nebo když jede auto v levém pruhu a nechce uhnout. Já sám nejsem ten nejrychlejší na silnici a s předstihem uhýbám rychlejšímu autu. Rád pouštím auta z míst kde těžko vyjedou na hlavní silnici, jsem rád když mne dnes pustil před sebe autobus MHD.

Tolerance na silnicích mezi chodci, ciklisty, motorkáři, autobusáky, automobilisty a náklaďáky je více než důležitá. Pomáhat si je to hlavní.

Omlouvám se že jsem se tak rozepsal, ale nikdo nemá povinnost to číst.

Datum: 22.03.14 20:45

Berte to tak, že v očích některých řidičů (netroufnu si odhadovat procento) to vypadá stejně, jako byste si místo kalhot oblékl růžovou minisukni a boty na podpadcích. Jo, je celkem možné, že v takovém úboru dokážete taky rychle běhat, ale nedivte se že vás nezdraví a dívají se na vás s despektem přes prsty. :)

Datum: 22.03.14 21:46

To Vlk-*palec*

Ohleduplnost a tolerance!Zrovna tak jako brzdiči na žel většinou skútrech,tak jsou i "brzdiči" v autech ,na JK ,atd.

Datum: 22.03.14 20:50

Pravda je taková, že naprostá většina skůtristů sama sebe mezi motorkáře nepočítá. Prostě jezdí na skůtru stejně jako by jeli na kole nebo v autě, nevidí v tom žádný rozdíl. Takže jejich zdravení je na 99% ztráta času, protože stejně nechápou, proč na ně protijedoucí motorkář mává (vyzkoušeno). Když ale pozdraví skůtrista jako první, samozřejmě odpovím.

Skůtry neodsuzuji, do města se hodí víc než většina motorek. Teda do nějakého města v západní Evropě, u nás se do města klasický skůtr moc nehodí, protože malá kolečka nejsou vhodná na projíždění výtluků. Možná ty s většími koly jsou lepší, ale ty už zase kvůli velikosti dost ztrácí výhody malých skůtrů. Celkově na naše silnice se dnes hodí už jenom pořádná endura, ty nemají problém vyžehlit jakýkoliv povrch.

Datum: 22.03.14 20:58

Nezdravím nikoho.

Když jedu, tak se snažím 100% věnovat moto a protože se snažím plně využívat její potenciál, tak mám plné ruce práce.

Datum: 22.03.14 21:06

Na motorce jezdím už několik dlouhý let a na ostatní motorkáře mávám a když zamávají oni tak zamávám zpět ovšem na skůtraře nemávám a když mi nějaký zamává tak si toho většinou ani nevšimnu protože to nečekám když ano tak občas mávnu zpět .. Já skůtry jako motorky neberu- ale neberu je ani jako nějaký odpad a lidi co na nich jezdí nepovažuji za nějaké méně cené .. ovšem řekl bych že 90 % lidí co jezdí na skůtru na něm jezdí jen protože mají papíry na B (auto) a s tím můžou usednout i na skůtr do 125ccm - to z nich ale nedělá motorkáře - jezdit většinou neumí a motorky je nebaví a takový lidi nestojí o nějaký mávání .. na druhou stranu jízda na skůtru mě nebaví.. s motorkou se nedá srovnávat možná proto většina motorkářů nepovažuje skůtr za motorku ;)

Od: cuca®
Datum: 22.03.14 23:53

Ahoj Danielli, ja mam A, ovsem před 14 lety, takze bych musela hodne trenovat, nez bych na nejakou krasavici mohla sednout. Mam totiž toho skutra a na jawe 350 jsem naposled sedela tak pred 10 lety, a byla na me dost tezka.

Takze zkusenostmi se muzu zařadit take mezi ty co maji jen B :)

Na motorkáře si nehraju.to je moc silne slovo. Nemam ten spravny stroj, obleceni ...

Proste je to muj dopravni prostredek. Na druhou stranu, co rikate tem peknym velkym silnym skutrum, ty byste brali "mezi sebe", aspon trosicku? ;)

Datum: 23.03.14 10:50

tady nejde ani tak asi o to jak to vypadá ale jak to jezdí .. ten pocit z jízdy tam není takový jako u nějaké "klasické" motorky ... Ale jak říkám já sám jim nemavám ale když on mávne na mě a já si toho všimnu většinou mávnu zpět .. a ačkoli mám silnou, pěknou novou motorku tak se nad nikoho nepovyšuji a mávnu zpět i kdyby na mě mávnul dědula na babetě ;)

Datum: 23.03.14 11:20

Já problém nemám jel jsem nyní na skútru 125 a zdravili jsme se. Záleží na lidech. Jezdil jsem na motocyklu a tehdy se moc nezdravilo. Pak na Tatranu i na 750 německém motocyklu , jel jsem na Pařezu, pytel šrotu naložen na hlavě klobouk, ještě nemusela být helma a zdravilo mě všechno. Skútr považuji za motocykl a revmaplechy za prospěšné.

Datum: 23.03.14 11:39
To není o typu motorky, ale pouze o lidech v kontextu jejich výchovy a dnešní doby.
U cyklistů je to úplně stejné, dříve odpověděl na pozdrav každý cyklista, dnes zpravidla jen ti starší..a často už ani ti ne.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.