Přepis auta

Od: odpovědí: 8 změna:

Dobrý den, chtěla bych se informovat, jak je to s přepisem auta. Prodala jsem auto (ústní smlouva), teď zajdu na úřad s velkým a malým TP a údaji o novém majiteli, nechám změnit údaje ve velkém TP a co potom? Komu od té chvíle patří auto? Dokud nový majitel na sebe auto nepřihlásí, tak je stále moje a musím platit povinné ručení nebo se změnou ve velkém TP stává majitelem a já můžu jít povinné ručení zrušit? Děkuji za informaci.

8 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar milancukrar

Dobrý den,

Terko, "Prodala jsem auto (ústní smlouva)," od této doby je aut ve vlastnictví kupce, vy již k němu nemáte právní vztah. Změna v techničáku je jen administrativní záznam. Pojištění zrušíte co nejdříve, nikoliv ke dni přepisu vozidla. I když některé pojištovny dělají problém, že chtějí vidět záznam v techničáku. Ale nemají právo, jen to chtějí.

Co si s tím pak majitel udělá, není vaše starost. Jen doporučuji udělat kopii techničáku po zapsání změny. Nevíte kdy to budete potřebovat.


Moc Vám děkuji, jdu dnes auto přehlásit a rovnou zruším povinné ručení. Díky za pomoc.

 


1x
avatar totak
Je lepší se na datu ke kterému vypovíte pojistnou smluvu domluvit s kupujícím. Nechce to mu nechávat dlouhý termín protože když v té době udělá nehodu šlo by to z vašeho pojištění, na druhou stranu zase když to vypovíte moc brzo budete si pak dopisovat s ČKP. Oni jsou hned se vším hotoví a otravují i kvůli dvěma třem dnům.
Aby mě tu hned nekamenovali puntíčkáři - samozřejmě máte právo dát výpověď ke dni který máte na kupní smlouvě ale ideální je se domluvit.

 


0x

Věc přechází do vlastnictví jiného, kdy jste si "plácli". Tento okamžik je nejlépe si třeba domluvit, třeba předáním klíčů a dokladů. Tím ztrácíte nad věcí moc. Nejlepší je ovšem písemná smlouva, kde se převzetí uvede, podpisem... třeba i čas. Ale proč se ptáte, když už jste ho prodala? Teď jen oznámíte změnu v registru.

doplněno 21.03.14 12:31:

Mýlíte se, pojištění může hradit kdokoliv, zase je to na domluvě, kdy ho prodávající ukončí. Ptát se je třeba před ...


Ptám se, protože jsem si myslela, že do doby než si nový majitel přihlásí auto na sebe, tak musím platit povinné ručení já. Proto Vám děkuji za radu.

Pojištění samozrejme zrusit muzete ihned, ovsem jak pise @totak, bylo by solidni informovat majitele, ze treba hned v pondeli auto odhlasite a koncite povinne ruceni ,bezodkladne mu date velky tp, aby si mohl co nejdrive udelat pojistku on a dohlasit na sebe.

na druhou stranu, pokud mu date papiry a on bude tvrdit, ze nema cas, at povinne ruceni platite vy, nedejte na to.povinne ruceni muze ihned sjednat online na netu.. A ta kopie technicaku se opravdu neztratí nekam si ji zalozte.

doplněno 21.03.14 15:45:

Pardon, odhlasujete dnes, takze mu to bez prodleni oznamte.

Ps: ta kupní smlouva v pisemne formě by taky nebyla na zavadu...

doplněno 21.03.14 18:13:

Dobře @diesel, mate pravdu, ke sjednani povinneho ruceni tedy tp nepotrebuje, ovsem na tom, ze mu muze oznamit slusne, ze dnes okamzite rusi pojistku trvám. Ano, můžete mi pro zmenu namitnout, ze si to pojisteni muze sjednat ihned pri koupi.

I to přežiju. :)

To cuca-zase nemáte pravdu!Na uzavření PR není třeba TP! Stačí jen RZ nebo VIN!

Jak píší ostatní-majitelem přestává být člověk podpisem KS a zaplacením kupní ceny,nebo když je ústní KS tak "plácnutím ruky a k tomuto datu je možné vypovědět PR a nikoliv jak píšete "nemám čas tak plaťte PR ,až budu mít čas!

doplněno 21.03.14 18:46:

Nebudu nic namítat, i když něco takového oznamovat mně osobně přijde zbytečné.Osobně když jsem kupoval autí,tak jsem prodejce požádal o zapůjčení ZK na cestu domů ,s tím že ogned po dojezdu uzavřu PR a on může ihned jak to půjde zrušit.Ale je mnoho lajdáků,neznalých či třeba extra zaneprázdněných co toto neudělají a poté se diví cože to po nic nějaká CKP chce!

 


Moc všem děkuji za informace, auto jsem dnes přehlásila, zrušila povinné ručení a zajela za novým majitelem, předala jsem velký TP a oznámila zrušení PR. Kopii velkého TP jsem si udělala. Tak snad je to takhle všechno správně. Díky moc.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]