Vrzání přední nápravy

Od: Datum: 18.03.14 22:19 odpovědí: 14 změna: 08.04.14 06:51

dobrý večer mám dotaz mam škodu octavia 1,9tdi 2002 a ze předu se mě ozýva vrzaní jako vrzaní gumy nevím oběvuje se to při zatáčení ale i ve stavu když stojím a zahejbu volantem děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.03.14 22:25

Pravděpodobně některý čep. Spodní rameno, řídící tyč a nebo taky axiální ložisko tlumiče. V podstatě není nic jiného, co by mohlo vrzat. Chce to osahat, rukou se dá zjistit odkud to jde.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.03.14 22:27

Tohle mne jednou strašilo u auta a nakonec jsem zjistil, že se nahrnul gumový koberec k tyči volantu a tak to vrzalo, narovnání a silikonový olej a byl klid, podle toho, že to dělá v klidu by to i mohlo být ono. Jinak to bude některý čep.

Datum: 18.03.14 22:28

Někdo bude muset na kolena a poslouchat, odkud to jde. Výhoda je, že to vrže i na místě. Náměty k zamyšlení dal už kolega nade mnou.

Datum: 18.03.14 22:43

Napadá mě horní uložení předních tlumičů...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.03.14 23:39

Možná to chce autorizovaný servis :)

Taky mi přes zimu něco vrzalo na přední nápravě, navštívil jsem tři servisy a nakonec mi to v autorizovaném servisu za pár stovek všechno promazali a od té doby je klid.

Ohodnoceno: 2x

Od: kedar76
Datum: 19.03.14 08:50

díky za radu dnes jsem jelprší je mokro a je klid tak kde je chyba?

Datum: 19.03.14 09:39

Zadní silentblok spodního ramene. Voda ho promazala, tak je potichu. Neboj, až uschne, zase to začne.

Datum: 19.03.14 09:49

to je jako ten puk ten mě měli loni měnit za novy

Datum: 19.03.14 14:15

Jestliže se to objevuje při změně rejdu, tak to nebude zadní uložení. Já tipuji čepy na řídící tači nebo jak jsem psal výše.

doplněno 19.03.14 14:18:

V každým případě to že to dnes nevrže je známku toho, že do čepu jde voda, takže je to dnes promazáno. Až to vyschne, tak to bude ještě chvíli vrzat, pak se to rozpadne. Tož moje rada, urychleně na výměnu, než vám kolo zmačká blatník , promáčkne podběh a vyrve poloosu z převodovky. A to je jen škoda na autě, nedej Bože vletět při tom na chodník.

Datum: 19.03.14 14:24

vůle na ramenech jsem nikdy nepoznal jen mírné tukání, a zrovna vůle v kosticích se projevujou nepříjemným cvakáním skoro jistě bych řekl že to bude horní uložení tlumičů. Každopádně jedno kouknutí zespod auto s pákou v ruce a víš kde je problém

Datum: 19.03.14 15:30

sou to gumy stabilizátoru kup nový a než je tam dáš mázni je grafitkou

Datum: 19.03.14 22:38

zeptám se blbě to jsou ty maly gumový valečky nebo ty puky větší a prosím jakou značku děkuji a ještě jak se vynvají musi se vylisovat nebo jsou jen anastrčený a jde to bez sundaní celeho ramena díky

Datum: 20.03.14 09:25

než bych cokoliv koupil-šupky hupky s autem na zvedák,zkušeneější mechanik ví s čím a jak zahýbat,aby se odhalil problém(od horního uložení tlumičů počínaje a pouzdry stabilizátoru konče)-protože mít auto na zvedáku jednou je podstatně levnější jak experimentovat,nakupovat a jezdit x krát na zvedák...výměna drtivé většiny komponent podvozku je za pár set(práce)+pár stovek materiál a do hodinky odjezd...jinak obecně-nákup v podstatě čehokoli na podvozek,zn.Febi,Moog,Delphi...není chybou,mimo zvedák se cokoli dole na uložení podvozku mění fakt blbě,a velký pozor na šrouby třeba u uložení stabilizátoru(velmi často praskají,takže pak vyvrtat a vyříznout nový závit)-pokud to nikdo předtím už neměnil,jsou tam dvanáct let...

doplněno 20.03.14 09:28:

ted jsem si přečetl otázku-"vrže to" i při stání...začal bych stavem horního uložení tlumičů-opět cvičené ucho mechanika už pozná,navíc při odlehčeném kole a zatočení(to stačí na heveru a sundaném kole) je pohyb pružiny jakoby ne po kružnici,ale "poskočí"-pak je to jasné...

Datum: 08.04.14 06:51

prosím jakým olejem promazat ty gumy řídící tak aby je to nerozežralo díky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.