Založení autopůjčovny

Od: Datum: 17.03.14 21:10 odpovědí: 6 změna: 28.01.16 14:34

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je dobrý nápad založit si autopůjčovnu? Jednalo by se o půjčování hlavně dodávek za cca 600Kč/den bez omezení km. Myslíte si, že je to dobrá cena? Děkuji za vaši odpověď Lukáš.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 17.03.14 21:23

Dobrý den, cena je o trochu nižší, ale celkově cena běžná.

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 17.03.14 22:13

A byla by v místě a okolí dostatečná poptávka? Záloha? Je třeba udělat průzkum, kdo za kolik půjčuje, podmínky.

Datum: 17.03.14 22:47

Na otázku si musíte najít odpověď sám. Já vám mohu říct, co vás čeká - jen namátkou:

neustálé opravy poškozených aut, zatajování vzniklých problémů, řešení dopravních nehod, řešení odcizených aut, řešení Policejních dotazů, kdo vozidlo řídil v ten či onen den, atd. atd., nedoplatky, sliby, že již zítra se vrátí s vozem,který jste měl ode dneška rezervovaný pro někoho jiného (jednou jsem dokonce musel zákazníkovi narychlo koupit slíbené auto, protože se mi auto pro něj nevrátilo a zákazník měl zaplacenou dovolenou), výslechy na Policii protože s vaším autem někdo spáchá trestný čin, podruhé to bude honička s Policií , pak zase falešné doklady a auto fuč, pak si někdo "půjčí" auto, použije z něj nějaké náhradní díly, protože jsou zadarmo a nahlásí odcizení, prostě spousta "krásných" starostí a peníze za to nic moc.

Nemyslete si, že vám to rozmlouvám, ne - já už to 15 roků nedělám. Vyléčil jsem se

Datum: 17.03.14 23:40

Tak za 600,-/1 den máte šanci slušné auto udat.

Spočítejte si ale kolik Vás bude stát nákup vozidel, servis, pronájem kanceláře a parkoviště, pojištění, obsluha, inzerce, atd...

No a teď to celé vydělte 600,- a uvidíte, že se Vám to auto nemůže stihnout zaplatit dříve než ho někdo zdevastuje.

Od: norv
Datum: 28.01.16 12:11

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jestli auta musím výhradně vlastnit, nebo jestli stačí pouze mit smlouvu, že mi je někdo do autopujcovny pujcuje a já je vlastně pujcuji dal.

Děkuji za odpověď

Datum: 28.01.16 14:34

Pokud vám je někdo bude půjčovat, pak musí počítat s tím, že bude také platit daň z pronájmu, silniční daň a musí mít také živnostenské oprávnění. Zákonné pojištění je 150 procent základní sazby (pokud se to nezměnilo).

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.