Řidičsky průkaz do 25/35 kw?

Od: Datum: 17.03.14 09:25 odpovědí: 20 změna: 19.03.14 23:01

Dobry den,sem držitelem od roku 2010 skupiny A(dříve do 25kw) niní 35kw + poměr do 0.2 kw/kg...Platí tedy,že se automaticky se bere moje skupina do tech 35kw?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: luke237
Datum: 17.03.14 09:58
Skupina "A" zadna omezeni nema. Ta omezeni, o kterych pises, plati pro A2.
Ohodnoceno: 0x

Od: rico12392
Datum: 17.03.14 11:00

Oprava,takže skupina "A2"

Datum: 17.03.14 20:45
Opet cituji ten zakon (§80 a §80a), na ktery jsem uz poslal odkaz: "Řidičské oprávnění opravňuje jeho držitele k řízení motorového vozidla zařazeného do skupiny vozidel, pro kterou mu bylo řidičské oprávnění uděleno. Do skupiny A2 jsou zařazeny motocykly s postranním vozíkem nebo bez něj s výkonem motoru nejvýše 35 kW a s poměrem výkonu/hmotnosti nejvýše 0,2 kW/kg".

Jestlize tvuj ridicak rika "A2", tak muzes ridit 35kW, protoze 35kW patri do A2.

Od: k2
Datum: 17.03.14 20:56

Tazateluv ridicak tezko bude rikat A2, kdyz v roce 2010 zadna takova skupina neexistovala...

Od: rico12392
Datum: 17.03.14 22:17

No právě v řidičáku mam jen A1+A mam to do 25kw a vůbec nevím jestli skupinu A2 nahrazuje vmém případě skupina A...

Datum: 17.03.14 22:47

No A(25) tedy to co jste delal mate urcite. Podle tohoto:

http://www.icmn.cz/technika/d…aka-jsou-pravidla_5765.clanek

clanku k tomu mate i A2.

Nicmene zadny oficialni vyjadreni jsem k tomu nenasel a jelikoz jde o papiry a za jistych okolnosti o velky penize pripade i o kriminal, tak se spolehat na "nejaky" clanek je dost o hubu...

Jedine pozadat o oficialni vyjadreni MD CR.

Datum: 17.03.14 23:36

CO mas presne v ridicaku? Jenom "A"? Nebo "A1 s omezenim na 25kW"? Jestli tam mas "A" a neni u nej uvedeno zadne omezeni, tak podle soucasneho zakona take zadne omezeni na vykon nemas. To, ze od doby, kdy jsi ziskat ridicak vznikla dalsi kategorie, te nezajima, protoze v dobe, kdy jsi A ziskal, zadne takove omezeni nebylo, ale jak rikam, zalezi to na tom, co presne na tom ridicaku mas uvedeno. Kdyz tak sem posli fotku z mobilu.

Vyse uvedeny "pravni" rozbor je od pravniho laika, takze ho take tak ber. Jestli chces oficialni vyjadreni, tak se zeptej na Ministerstvu dopravy.

Datum: 18.03.14 01:31

Nic jako "A1 s omezenim na 25kW" neexistuje a nikdy neexistovalo. Skupina A(25) (tez Ao ci A(18)) se vyznacovala na prvni radek skupiny A.

http://www.skutrportal.cz/213…nekteri-policiste-nevedi.html

Tazateli nejde o to, co je uvedeno v RP, ale o to, zda spolu s novelou "automaticky" ziskal (vedle sve skupiny A(25) i novou skupinu A2...

Datum: 18.03.14 07:23
spolu s novelou "automaticky" ziskal (vedle sve skupiny A(25) i novou skupinu A2..
§81, odst. 1, pism.b: "Řidičské oprávnění udělené pro skupinu A opravňuje také k řízení vozidel zařazených do skupin A1 a A2".

§133, odst.2, pism. b):"Řidičská oprávnění udělená na základě předpisů platných po 1. červenci 1964 platí po nabytí účinnosti zákona v tomto rozsahu: řidičské oprávnění skupiny A opravňuje k řízení motorových vozidel zařazených do řidičských oprávnění skupin A, AM a podskupiny A1"

§133, odst.3: "Omezení řidičského oprávnění zapsané v řidičském průkazu na základě předpisů platných před nabytím účinnosti zákona zůstávají v platnosti i po nabytí účinnosti zákona."

V te novele se v Prechodnych ustanovenich, pise: "Řidičská oprávnění jednotlivých skupin a podskupin udělená přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona zůstávají zachována v rozsahu, jaký měla podle zákona č. 361/2000 Sb., ve znění účinném do dne nabytí účinnosti tohoto zákona; tato řidičská oprávnění opravňují ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona rovněž k řízení motorových vozidel, která jsou do skupin vozidel se shodným označením nově zařazena tímto zákonem, pokud tomu nebrání omezení nebo podmínění řidičského oprávnění."

Abych to shrnul: tvoje omezeni na 25kW trva.

Datum: 18.03.14 09:55

No ale ten Vami prvne citovany paragraf (§ 81 (1)b)) tvrdi neco jineho. Tedy podle nej tazatel skupinu A2 ziskal (vedle "sve" A(18))

Datum: 19.03.14 02:03
§81 se na nej nevtahuje. Pro nej jako drzitele skupiny "A" pred nabytim platnosti toho zakona, plati §133 2b, kde se mu pridava jen A1, jestli ji uz nemel.

Datum: 19.03.14 10:31

Tak to urcite ne. Ve stejnem § (133)a odstavci se mimojine pise:

b) řidičské oprávnění skupiny B opravňuje k řízení motorových vozidel zařazených do řidičských oprávnění skupin B, AM a podskupiny B1 a podskupiny A1 s omezením do 50 cm3

coz se tyka te casto diskutovane skupiny A1 s harmonizacnim kodem 150. Tu maji lide, kteri delali ridicak pred omezenim AM na 45km/h (do 1.7.2006).

Navic z §81 obsahuje:

d) B opravňuje také k řízení vozidel zařazených do skupiny A1 s automatickou převodovkou a vozidel zařazených do skupiny B1

Tedy skutr s automatem k Bcku, coz se vztahuje ke kazdemu bez vyjimky...

Datum: 19.03.14 20:03

Nevim, proc sem tahas B, kdyz se tu o B nebavime :) Co muze ridit s "B" mu muze byt srdecne jedno, protoze on ma treba ridicak jen na to A(25kw). Navic se v tech tvych paragrafech nepise nic o tom, ze kdo ma stare A muze ridit i nove A2. :) Obe zminuji jen moznost s "B" ridit A1, coz je stejne max.11kW, tedy mene, nez ma on uz ted.

Jestli ziskava i A2 nebo ne, mu muze byt uplne ukradene, protoze ma plne A, jen je tam to omezeni na maximalni vykon 25kW. Tedy muze mit napriklad libovolny pomer vykon/hmotnost.

Jedinou vyhodu A2 pro nej by byl ten maximalni vykon 35kW, ale tam je zase omezeni na max.pomer vykon/hmotnost.

Jak uz jsem psal, je to jen ma laicka interpretace paragrafu zakona. Nejsem pravnik (a uz urcite ne se specializaci na silnicni zakon).

Datum: 19.03.14 20:19

Motam sem B proto, protoze vase tvrzeni "§81 se na nej nevtahuje" je blbost.

Paragraf se na tazatele vztahuje.

"Navic se v tech tvych paragrafech nepise nic o tom, ze kdo ma stare A muze ridit i nove A2." Opravdu? (Mimochodem paragrafy nejsou moje)
§81 (1) b) A opravňuje také k řízení vozidel zařazených do skupin A1 a A2

"Tedy muze mit napriklad libovolny pomer vykon/hmotnost."

To je tez nesmysl.

Tez nejsem pravnik a je to moje laicka interpretace zakona.

Plne A tazatel nema, ma A do 25kW a dle §81 i A2, tedy do 35kW (s jistymi omezenimi)

Datum: 19.03.14 21:17

"Navic se v tech tvych paragrafech nepise nic o tom, ze kdo ma stare A muze ridit i nove A2." Opravdu? (Mimochodem paragrafy nejsou moje)
§81 (1) b) A opravňuje také k řízení vozidel zařazených do skupin A1 a A2

Je hezke, ze citujes &81, ale predtim jsi citoval §133, odst.2, pism.b ("řidičské oprávnění skupiny B opravňuje k řízení motorových vozidel zařazených do řidičských oprávnění skupin B, AM a podskupiny B1 a podskupiny A1 s omezením do 50 cm3"), proto jsem psal, ze se k teto diskuzi nevztahuje.

"Libovolny pomer" jsem uz opravil v prispevku nize. Nevsiml jsem si, ze to bylo v zakonu o par paragrafu nize, mimo definici skupiny *zed*

Datum: 19.03.14 23:01

§133 jste sem "zatahnul" Vy ve vcerejsim prispevku v 7:23. Ja pouze ocitoval jiny jeho odstavec abych demonstroval, ze §133 se tazatele netyka (coz je videt z te citace-toto platilo pro RP vydane pred 1.7.2006)

Nato jste dnes v 2:03 poprel, ze by se tazatele §81 tykal a opet jste vytahl §133. Tento §(133) jsem tudiz citoval pouze proto, abych vyvratil Vase tvrzeni.

Az dnesnim prispevkem ve 20:18 jste defacto uznal, ze na tazatele se vztahuje §81 a nikoliv 133.

Datum: 19.03.14 20:18

Ctu jeste jednou vsechny tvoje odpovedi (hlavne tyto - dve) a odkazy a myslim, ze jsem pochopil, co myslis.

A2 sice podle novely zakona neziskal, ale na zaklade toho, ze ma A (i kdyz s omezenim), tak ziskal pravo ridit vsechno i v A2 (tedy 35kW, 0,2kW/kg). Pritom stale ma A (omezeni na 25kW, ale bez omezeni na kW/kg).

Jeho situace je tedy nasledovna:

1. do 25kW: libovolny pomer kW/kg (na zaklade jeho vykonem omezene licence A)
  2. 25-35kW: pomer 0,2kW/kg (na zaklade moznosti ridit A2 kdyz ma A).

Snad tentokrat budeme spolu uz souhlasit :)

Datum: 19.03.14 20:23

Nebudeme souhlasit...

1.A(18) Opravňuje k řízení motocyklů s postranním vozíkem nebo bez něj. Je-li uděleno osobě starší 18 let, platí pouze pro motocykly s výkonem (motoru) maximálně 25 kW a poměrem výkon/hmotnost nepřevyšujícím 0,16 kW/kg a motocykly jakéhokoliv výkonu s postranním vozíkem o poměru výkon/hmotnost nepřevyšujícím 0,16 kW/kg

zdroj:http://cs.wikipedia.org/wiki/Skupiny_%C5%99idi%C4%8Dsk%C3%A9ho_opr%C3%A1vn%C4%9Bn%C3%AD

2. vypadlo Vam "které nebyly upraveny z motocyklu s více než dvojnásobným výkonem."

Ale vzajemny soulad se jiz blizi!

Datum: 19.03.14 20:43
Koukam, ze nez jsem to nadatloval, tak jsi poslal odpoved, kde castecne popisujes to, co pisi nize. Presto tuto odpoved odesilam a budu o neco pozdeji reagovat na to, co jsi napsal.

Oprava: jeste jsem prehledl, ze stare A(25kW) melo omezeni na 0,16kW/kg a A2 ma omezeni na seskrceni vykonu, takze jeho situace vypada nasledovne:

1. pod 11kW: nezjistoval jsem, ktere podminky (jestli 0,16kW/kg nebo ty z A1) jsou v teto vykoneve hladine vyhodnejsi
  2. 11-25kW: max.0,16kW/kg, seskrcene z libovolneho vykonu (na zaklade jeho A(25kW))
  3. 25-35kW: max.0,2kg/kg; seskrcene z max.dvojnasobneho vykonu (na zaklade moznosti ridit A2, kdyz ma - i kdyz omezene - A).

Musim souhlasit s odpovedmi, ktere zaslal ten clovek z Ministersva doprava na otazky uverejnene v clanku, na ktery zde byl odkaz vyse. Je to vse v souladu s tim, co jsem se (nechtene) o skupinach pro rizeni motorek po nejruznejsich novelach, docetl.

S prominutim musim rict, ze je to neskutecny bordel a clovek by musel mit pravnicke vzdelani, aby se v tom chlivu vyznal. :(

Datum: 18.03.14 07:49
Bylo ti v dobe ziskani ridicaku pro A mezi 18 a 21? To by vysvetlovalo to omezeni na 25kW. Bez omezeni bylo A az od 21 let.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.