Povinné ručení na nemajitele auta? Kde?

Od: Datum: 16.03.14 23:09 odpovědí: 14 změna: 18.03.14 09:17

Zdravím Vás, potřebovala bych poradit ohledně povinného ručení.

Je mi 26 let, ŘP mám teprve 3 roky, ale mám teprve první auto, u kterého zařízuju pojistku (r. v. 99, 1.6, 66 kW), když ji napíšu na sebe, tak to bude docela "drahá sranda", vzhledem k hodnotě auta (do 30 000 Kč),

napadlo mne, zda by mohlo být povinné ručení vedeno na mého strýce? Jezdí už skoro 30 let, ovšem spoustu let služebním autem, kde za něho pov. ruč. platí firma, takže nevím, jakým způsobem se bude částka vypočítávat a zda si pomůžu a hlavně bych potřebovala vědět, zda je auto v případě pojištění na někoho jiného "ohroženo" případnou exekucí, která může být na pojistitele uvalena? Nevím o tom, že by strýc nějakou měl, ale na druhou stranu - třeba se mi s takovými věcmi nesvěřuje, takže bych nerada o své auto, na které jsem dlouho šetřila, přišla.

Pokud byste mohli přidat nějaký tip na pojišťovnu, bylo by to super

Předem vám děkuju za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.03.14 23:53

Zdravím pojištění vozidla může být na kohokoliv hlavně ho mít sjednáno a zaplaceno vy jste vlastník auta tudíš nemůže být exekuce na pojištění jedině na auto pokud váš strtrýc bude mít více bonusů a vyplatí se to klidně sjednejte pojištění na něho on ho sjedná jinak je spousta nabídek na internetu kde vám rádi spočítají pojištění třeba na vás nebo na strýce já mám toto a jsem spokojen mne to vhovuje http://www.klikpojisteni.cz/?utm_source=seznam&utm_medium=search&utm_campaign=KLIK%2B-%2Bbrand

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jm*
Datum: 16.03.14 23:54

Dobrý večer. Auto můžete mít psané na sebe. Pojistku na třeba na babičku, to je jedno. Běžně se to tak dělá, aby bylo pojištění co nejnižší. Pokud by dotyčný měl na sebe exekuci, auto Vám nevemou v tom případě, když bude psané na Vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.14 01:57

Nebo pojisku nesjednávej na pobočce pojišťovny, ale oslov nějakého malého dealera. Ti, aby získali klienty, můžou přiznat bonusy rovnou a nedržet se přesně podmínek. Tomu klidně nalži, že s pučenými auty jezdíš už dlouho a bez nehod Pak můžeš mít svou pojisku a platit stejnou cenu jako strýček. Když ti jeden nevyhoví, zkus jiného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.14 10:51
To co pises je blbost protoze dealer ti tam naflaka bonusy ale nejspis dopadnes stejne jako ja. Po par mesicich dosla poukazka na vraceni bonusu protoze si zjistili ze na ne nemam narok.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.03.14 12:10

Asi tak, měnil jsem pojišťovnu, došlo někde k chybě a přidali mně dodatečně penízků, tak jsem dokladoval, že mám bonus už vyšší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.14 17:08

Blbost to není. Nevím jak a proč jsi dopadl ty, ale já a několik mých známých jsme takhle pojistku pořídili. Poprve už před mnoha lety, mladý synovec na podzim.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.14 17:26

tak možná záleží u jaké pojišťovny.. ale když lezou ceny pojistného nahoru, tak věřím že si to pohlídají a pokud budou chtít tak není problém si to ověřit...než vymýšlet takové šmely, tak to radši uzavřu na otce např, po 30 letech na sebe a vyjde mě to na stejno i s mým 5% bonusem.. a nejásej předčasně.. já bych se nedivil kdyby si to vybrali i po roce nebo víc :D... btw u mě to byla generalli...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.03.14 10:11

Klidně na cizí osobu, jenže tak se nikdy nezíská vlastní bonus... Hledat,,kde se dají bonusy převádět. Ne vždy je to výhodné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.14 14:14
avatar

angele, výběr pojištovny je snadný. Okopírujete techničák, rozešlete ho všem pojištovnám. Požádáte o nejlevnější pojištěni na rodné číslo strejdy. To budete mít za 15 minut hotové. První nabídky porovnáte s vyhledávači, páč vy nevíte, jaký bonus přiznávají strejdovi. To bude práce na 30 minut. Vyberete 5 pojištoven, které nejvíce vyhovují a budete jednat v dalším kole o další snížení.

To že někdo za někoho platí pojištění, neznamená, že to vozidlo vlastní. Kdyby byla jedna pojištovna nejlepší, ostatní zaniknou. Proto jsou dobré všechny, ale jen pro někoho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.14 17:57
avatar

Nevím zda je tato možnost ,udělat PR na jinou osobu skrz výši plateb ,dobrá! Beru to tak že třeba deset let budete jezdit bez nehody na babičku strýčka,otce atd ,a pak dotyčný což je také běžné zemře a Vy budetet toto muset o5 řešit a začínat třeba v 35 nebo 40 letech na plné výší jako začátečník ,no nevím,ale pro mne by to bylo nepřijatelné.Nebudet pro Vás lepší raději slabší auto byť s relativně vyšším pojistným a vyjezdit si bonus?Toť otázka do pranice!

A nyní rada-povinné můžete sama na různých portálech (jako třeba toppijisteni a další!) a na další otázku máte radu v dalších odpo-strýc či jiná osoba bude jen a pouze pojistník (nebo pojistitel?).Povinné ručení totiž ,stejně jako registr MV ,neřeší vlastnictví MV,toto řeší KS a proto si ji uschovejte,pro jistotu a doložení třeba CKP že jste byla majitel od - do.Někdy zkouší za předchozí majitele neplatiče PR toto po novém majiteli!

doplněno 17.03.14 20:10:

Totak-to je jasné,ale nechtěl jsem to zase až tak rozebírat,prostě jen pro ilustraci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.14 19:43
avatar
Citroene v jedné věci nemáš pravdu - ve třiceti nikdy nebude začínat na stejných cenách jako dneska. Zapoměl jsi že pojišťovny berou jako nejrizikovější skupinu mladé dívky do 25 let ve velkoměstě.
Po pětadvaceti už automaticky dostane lepší podmínky než teď. Ideální by bylo napsat na sebe vozík nebo mopeda a tím být za pár korun v evidenci a sbírat bonusy. Za pár let pak teprve pojistit na sebe auto a uplatnit bonusy za bezeškodní průběh předchozích pojistek
Celá sranda s ochotným strýcem má ale jednu slabinu - co když slečna udělá někomu z auta harmoniku a strýc přijde o bonusy? Jak se pak bude tvářit jeho zaměstnavatel na to že mu pojišťovna zruší bonusy a zvedne pojistku?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.14 19:47

Jenže za tu bebetu získá bonus jen na malý moto!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.14 21:08

Ve třiceti nebude začínat na cenách jako dneska, ale na vyšších, protože se stále zdražuje. Tazatelka píše, že jí je 26. Pokud na sebe napíše vozík, bonusy převede zase jenom na vozík, nikdy ne na auto. Tak to prostě nefunguje. Strýc může bourat jak chce, přijít o bonusy, ale jeho zaměstnavatel s tím nemá vůbec nic společného.Ten má smlouvy své.

Pro tazatelku. Strýc má tolik bonusů, kolik si vyjezdil na smlouvě, ve které vystupuje jako pojistník (většinou vlastním autem).Ježdění služebním vozem nemá na jeho bonus vliv. Pojistěte na sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.14 09:17
avatar

jako dnes vše,i pojištění(odpovědnosti,čili povinné) je o penězích-proč pojištovně(nám) platit víc než je nutné...?!? pokud je možnost(strýc,babička,děda,80.letá sousedka atd.),proč jí nevyužit...řešit bonusy sám na sebe v ani ne třiceti je za ty roky trošku dražší sranda(v součtu jsou to až desetitisíce) a ta možnost(strýc,babička...) se vždy nějaká najde...osobně jezdím stále na povinné přes dědu(a to mi bude pomalu čtyřicet),prostě má stále vyšší bonusy než bych měl já i kdybych jel od svých osmnácti-zkrátka názor "vyjezdit si" bonusy je trošku zcestný,nikdo vám na ten cenový rozdíl totiž nepřidá ani kačku...(např.za dvacet let ročně rozdíl tři,ušetřené, tisíce...to je ale krásná dovča, co dva roky,že?)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.