Autoškola - závěrečný test a jízda

Od: Datum: 08.04.14 13:21 odpovědí: 2 změna: 08.04.14 13:43

Zdravím, na žádost několika lidí bych chtěl sepsat pár tipů pro závěrečné zkoušky z autoškoly. Prosím o vaši reakci a případné doplnění z vašich osobním zkušeností.

TEST

Jedná se o tu jednodušší část. V dnešní době se provádí na počítači tzv. etesty, které si můžete zdarma vyzkoušet zde V levé nabídce najdete seznam jednotlivých kategorií otázek. Doporučuji si projít soubor všech otázek - cca 850 otázek. Poté si můžete v dolní části vyzkoušet test nanečisto (Cvičná zkouška - B). Test je nutné udělat na 85% což je minimum 43/50 bodů. Dávejte si pozor na křižovatky, které jsou většinou za 4 body.

JÍZDA

Jízda je ta těžší část, na kterou se nedá tak dobře připravit. Základ je ale nezmatkovat a jet v naprosté klidu. Většinou na vás čeké před jízdou dlouhé čekání, než odjedou ostatní, proto se snažte jet co nejdříve.

Nyní bych rozepsal pár důležitých bodů, na co si dát pozor:

Příprava vozidla - Přípravte si v hlavě, jak budete postupovat na začátku, ať vás to nerozhodí. Nejdříve nastartovat a pak teprve světla! Nezapoměňte se připoutat a uvolnit ruční brzdu. Přípravte si i výjezd a vjezd na parkoviště (hlídejte si přednost zprava). Některý komisař po vás může chtít i kontrolu vozidla, proto není na škodu si před jízdou obejít auto a nahlas říct, že je připraveno k provozu.

Chodci - Skoro každý komisař si je pečlivě hlídá, a proto ke každému přechodu přijíždějte pomalu a rozhlížejte se. Zastavte i když si nejste jisti, jestli chodec bude či nebude přecházet. Cyklistům a kolobežkářům nezastavujeme ovšem stačí, aby nečekaně sesedli z kola a my už musíme zastavovat. Pozor i na chodce při odbočnování vpravo/vlevo na řízené křižovatce.

Znamení o změně směru jízdy - Blinkr - Používejte je kdykoliv budete měnit směr jízdy to znamená při odbočování, otáčení, předjíždění, objíždění překážek atd. Vždy je lepší ho mít zapnutý zbytečně než vůbec. Blinkr musíte dávat i když se stáčí hlavní silnice a rovně jde vedlejší!

Rychlost - Jedna z nejčastějších chyb. Ve městě se nachází mnoho třicítek, které nikdo nedodržuje, ale vy MUSÍTE. (Kamarád jel kousek místo 30km/h 40km/h, komisař mu celou jízdu nic nenaznačil a teprve až zaparkoval a radoval se že neudělal žádnou chybu, tak mu komisař řekl, že neprospěl. ) Je lepší jet pomaleji než rychleji. Pokud pojedete moc pomalu, tak vám komisař maximálně řekne ať zrychlíte, ale nemůže vás za to vyhodit.

Zastavit za autobusem, který vyjíždí ze zastávky

Zastavit na stopce - auto musí kompletně stát, rozjíždění na jedničku

Pozor na cyklisty - předjíždějte jen tam, kde smíte. Jinak je lepší jet za nima pomalu dokud neodbočí. (Ze zkušenosti vím, že když jedete moc dlouho za cyklistou, tak vám komisař sám řekně ať ho opatrně předjedete třeba i přes plnou čáru.)

Vybrat si správný pruh - pokud vás komisař informuje o zatočení na další křižovatce, už se musíte dopředu nachystat do správněho pruhu, aby jste nezmatkovali těsně před odbočením.

Shrnutí? Jeďte v pohodě, pomalua a bez zmatkování. Zbytečně neřaďte na vysoká čísla (většinou vám stačí třetí stupeň). Hlídejte si chodce, cyklisty. Nepřejíždějte plnou čáru. Chystejte se do správných pruhů. Nepřekročte maximální rychlost. U všeho používejte blinkr.

A poslední rada. Když už něco poděláte: Nikdy se nehádejte s komisařem... Má vždy pravdu!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 08.04.14 13:26

S tvrzenim, ze za pomalou jizdu Vas nemuze komisar vyhodit, bych byl velice opatrny, protoze tak jednoduche to neni...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skye*
Datum: 08.04.14 13:43

Taky bych moc netvrdila, že si většinou vystačíte se třetím stupněm. Dost záleží, kde jedete. Ono to pak budí dojem, že ani řadit pomalu neumíte. Taky zaléží na typu auta - nedávno jsem jela s autem, kde se řadila pětka už při padesátce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.