Dopravní značka-slušnej zmatek :)

Od: Datum: 13.03.14 22:25 odpovědí: 7 změna: 14.03.14 17:02

Hezký večer, pocházím z většího města a v centru jsou samé placené zóny parkování. Na začátku někde je velká cedule zóny placená a pak každá z ulic je na začátku označena modrou značkou P s obrázkem parkovacích hodin. Jen naše ulice je označena modrou značkou P bez přídavku tech parkovacích hodin. Tudíž jsem si myslela, že pro naši ulici to neplatí, když tam hodiny nejsou vyznačeny,,, Včera mi stál u auta policajt a tvrdil, že veliká cedule ,která je na začátku někde kdesi -Parkovací zóna, že platí všude a že i když tam nejsou vyznačeny parkovací hodiny , tak platit i tak musím. Nebo´t ta značka parkovací zóna je nadřazená těmto malejm značkám :). A že prej bych to nikdy neuhádala kdyby došlo k soudním přím, bo co... Co vy na to, je tato značka nadřazená všem ostatním a je úplně jedno, zda na parkovací značce je značka parkovacích hodin,nebo neni? Mám v tom zmatek..asi vrátím řidičák :). Díky za odpovědi,názory :)Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 14.03.14 00:05

No ono platí Katko zóna, ta se ukončuje značkou, jaká je na foto. O jaké soudní při to mluvil? Spácháš přestupek a je to na správní řízení a teprve pak případně soud.. Až na to, že vyhláška tuto zónu nezná, jen značku parkoviště... Bliká mi, zda to tak není třeba v Pardubicích.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.14 08:22
avatar

Zona platí od značky ke značce, v ní se mohou vyskytovat useky upravené dopravní značkou, která mění část tohoto úseku a končí koncem zákazu, nebo vzdálenější hranicí nejbližší křižovatkou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: katka34*
Datum: 14.03.14 17:02

Ve vjezdu je zóna značka a pak jsou ulice v pravo, vlevo a každá je označená modrou P s parkovacíma hodinama, jen ta naše je označena modrou P bez hodin :). No jsem z toho jelen :)

Datum: 14.03.14 08:22
avatar

ta prvni je : Parkoviště s parkovacím automatem
ta druha je podle me: Parkoviste

ta cernobila je jasna:) konec zony "Parkoviště s parkovacím automatem"

doplněno 14.03.14 08:24:

..to bych se "hadala " taky...*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.14 09:28

Řekl bych tomu policajtovi, že má pravdu s tou placenou zónou, ale že v naší ulici je značka "Parkoviště" bez symbolu automatu a že jsem marně hledal výběrčího parkovného :))

Ohodnoceno: 2x
 
Od: katka34*
Datum: 14.03.14 17:00

No právě v naší ulici je jen značka P bez obrázku parkovacího automatu...tudíž i když je to zóna, tak na značce parkovací hodiny nejsou, tudíž jsem si myslela, že platit nemusim...A policajt mi řekl, že ta značka zóna je nadřazená všem těmto značkám modrým s P ať je tam či neni vyzobrazeno, že je to placený úsek...Snad jsem to dobře popsala...:).Přijde mi to divný...:(

Datum: 14.03.14 09:49
avatar

V oblasti zóny parkování ohraničené zobrazenou dopravní značkou IP25a _ začátek zóny a dopravní značkou IP25b _ konec zóny je parkování povoleno v době uvedené na této značce jen na místech označených svislou dopravní značkou pro parkoviště. Pro parkování platí to, co je na "zonové" značce.

Takže se domnívám, že má policajt pravdu.

Druhou otázkou je pak skutečnost, že na našich silnicích je přeznačkováno a není v silách normálního řidiče, aby sledoval provoz, pod kola se vrhající chodce, přednosti zprava, zleva, zhora, dolů a ještě si pamatoval kdejakou značku.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.