Pekročení rychlosti

Od: Datum: 13.03.14 08:40 odpovědí: 11 změna: 15.03.14 07:54

Zdravim.

Jak jezdim u radaru,tak přibržďuji,kamarad děla to samé,ale občas mu přijde pokuta,že překročil o par km rychlost.

Ted z toho vyplyva otazka - to jsou všichni milionaři,že před kamerama v Praze jednou o 20-40km vice? TO ty kamery nefunguji nebo na to je nějaky figl?
Vim,že už neplati - pokud neni vidět obličej řidiče,tak se nic neplati atd...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.03.14 09:09

Dobrý den, kdysi někdo chtrý sdělil, "vím že nic nevím" Vy ho asi napodobujete tvrzením, "Vim,že už neplati - pokud neni vidět obličej řidiče,tak se nic neplati atd.". To tak samozřejmě není.

Pokud je spáchán přestupek, zadokumentován a přijde k řešení, obešlou osobu uvedenou v techničáku, aby dodala vysvětlení. Pak se postupuje podle vyjádření oslovené osoby. Je mnoho cest, jak se může ubírat řešení přestupku. Každopádně obec si pohlídá, aby bylo zaplaceno.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.03.14 21:26

Však to jsem napsal i ja, že už to neplati - proto se ptam - proč ostatni řidiči jedou mnohem rychleji než je stanoveno zakonem... To jako nikomu nevadi pokuta?

Datum: 13.03.14 09:30

Konkrétní kamera, konkrétní rychlost, nelze odpovídat obecně.

Ne všechno, co vypadá jako kamera, je kamera - ne vše, co vypadá jako radar je radar.

Kamarád (a nakonec vlastně všichni) by měli jezdit tak, aby nemuseli u radaru přibržďovat, nechápu proč někdo musí ze zásady jezdit jak osel a u kamery strachy brzdit.

Ohodnoceno: 2x

Od: olaf71*
Datum: 13.03.14 10:22

každou středu jezdím přes celou Prahu třemi trasami podle momentální chuti. všude jsou kamery a cedule o měření. po každé se divím, že jí někdo mastí i přes radary a má to na háku. pravda je, že jsou to z 99% dražší auta s jednodušší SPZ, nebo firemní. kamarád, který jezdí na to samé místo jen jednou trasou už to má zmáklé a říká, tady všude jezdím rychleji, jen na jednom mě vyfotili. má firemní auto. a že jich mezi sjezdem z jižní spojky na Pankrác a dále přes centrum až do Zdib je.

Ohodnoceno: 0x

Od: jyri®
Datum: 13.03.14 13:43

nějaké radary nefoti jen měří rychlost u nějakých je nainstalovaná falešná kamera aby to vypadalo jako že to fotí a u nějakých je radar který zachytá rychlost a někde máte samotnou kameru kterou ani nemusíte videt

Datum: 13.03.14 21:29

no je to zajimave prostě,ale stejně nechapu jak ty lidi mohou vědět zda je to fake nebo normalni kamera s radarem - anebo to všichni riskuji protože maji hodně peněz? :D

to mě pravě zajimalo,protože třeba ted jsem se vracel domu a kde je 50 se znakem - měřeni rychlosti - začal mě předjiždět kamion s rychlosti 60+

Od: olaf71*
Datum: 14.03.14 06:53

nejde snad jen o peníze, ale i o body. nejlépe by nám odpověděl někdo, kdo má k tomuto systému nejblíže, nebo odpovědně kamery ignoruje

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.03.14 07:12
S ohledem na platnou legislativu o body nejde vůbec. Provozovateli přijde "Výzva k zaplacení určené částky". Pokud provozovatel zaplatí, nikoho nezajímá kdo přestupek spáchal... Vyberou se peníze a cíl je splněn.

Datum: 14.03.14 08:16

masoni, opět dobrá odpověď.

Nejde o potrestání viníka, ale o prachy. Proto obec pošle "odpustkový dopis", "zaplať a mi nic nebudeme řešit, nebo udej řidiče a mi mu dáme pokutu i body".

Takže máte naprostou pravdu "Vyberou se peníze a cíl je splněn"

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.03.14 16:48

je to poměrně jednoduché-po určité době velmi častého ježdění po Praze získáte přehled kde jsou (jak dlouhé atd.) úseky s radarovým měřením,takže zcela jednoduše se bud vyhnete "načtení" počátku měřeného úseku(at už třeba nalepením se za kamion,bus atd.nebo najetím v "nesledovaném" pruhu...),v tu chvíli je už pak jedno jak jedete rychle u konce úseku s druhým radarem a kamerou,protože vás nemá systém s čím konfrontovat a tudíž ani "změřit"...dalším faktem je velmi častá sabotáž spousty lidí,takže jsou permanentně mnohé úseky mimoprovoz(dá se na netu sehnat které a odkdy) a tak se nechá pokračovat a úspěšně se jim vyhýbat ,pro ilustraci...ona padesátka na magistrále od Brna je fakt "velkým přínosem" pro bezpečnost provozu(hlukový rozdíl mezi dřívější sedmdesátkou je pouhý asi decibel...)pro moralisty-tyto měřené úseky jsou jen a pouze dalším ze způsobu státu(obcí) jak si zlepšit rozpočet(a vytahat z lidí prachy)-s bezpečností provozu to nemá společného ani "bl"...jak zde shora správně psáno...

Ohodnoceno: 4x

Datum: 15.03.14 07:54

to jsem potřeboval slyšet - daji se dohledat na internetu :)

mě to zajima a tak se o to pokusim po vikendu .
Diky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.