Výměna oleje v převodovce vs doživotní náplň

Od: Datum: 11.03.14 17:22 odpovědí: 4 změna: 11.03.14 18:52

Dobrý večer. Mám auto Daewoo Nexii rok výroby 1997. V udržbě se píše o výměně oleje v převodovce a diferenciálu doživotní nápln. Jak to vlastně je nemusím se o to zajímat? Auto jsem koupil v bazaru a mám najeto 120000km. Olej v motoru si měním sám to dovedu. Jsou kontrolní šrouby o množství oleje převodovka a jiné? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.14 17:41
avatar

Komtrolní a nalévací bývá u některých převodovek totožný a výpouštěcí bývá v nejnižší části,např při výměně spojky se musí z převodovky vypustit a pak z5 nalít! Nejejdnoduší je upustit torchu oleje a pkd není černý,neobsahuje částečky z obrusu materiálu převodovky,tak dát z5 a zkontrolovat jen množství a popř dolít.

.Jinak výrobci to tvrdí,ale nepočítají s tím,že jejich výrobky budou "přesluhovat" mnohdy statisíce km!

doplněno 11.03.14 18:05:

Jen malé doplnění výměna olej v převodovce nemá s pocity co dělat,budto řadí hladce ,převodovka nehučí atd tak je olej dobrý,pkd je něco špatně,tak se řadí hůře,nebo hučí,atd.Jo a ještě jeden postřeh-pkd olej prosakuje u gufera poloosy je možné že nápln bude již menší a opět kontrola a dolití oleje po předchpzí výměně gufera (ovšem záleží jak to má,seat ibiza měl gufero součístí manžety u převodovky a např citroen BXa Xantie a P405 měli jen gufero samostatně a manžetu ne,tu až na homokinetáku!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cucaŽ
Datum: 11.03.14 17:49
avatar

Pokud mate pocit, ze by to bylo vhodne vymenit, zajdete do sveho servisu a poptejte se. Jiste ta vymena vasi prevodovku potesi :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 777
Datum: 11.03.14 18:26

Zase to doživotní...doživotní pro výrobce znamená max 200 tis,pak předpokládají že auto půjde do šrotu a ty koupíš nový...

Chtělo by to zjistit jestli je tam nějaký výpustný šroub a tu náplň vyměnit...pokud není výpušák tak nějakou hadičkou přes nějaký otvor co nejvíce původní náplně vysát a doplnit nový olej

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.14 18:52
avatar
Interval výměny oleje v převodovce určuje výrobce převodovky. U BMW to je tuším 120k první výměna a pak už snad 50k... mění se včetně filtru, což v tomhle případě znamená celý spodek. U vašeho auta to bude podobné. Záleží zda ho máte na dojetí nebo s ním máte úmysl na delší dobu.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.