Garazovani opel astra j

Od: Datum: 07.04.14 23:13 odpovědí: 6 změna: 09.04.14 07:41

Za jak dlouho protocit motor u noveho auta stijici v garazi 5.mes.?

Dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 07.04.14 23:25

Proc (a jak) ho vubec protacet?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.04.14 06:51
Pokud auto stoji a z nějakého důvodu nejezdí v provozu,min.1x za měsíc jej nastartuje a projdete alespoň par set metrů...

Od: kovpal
Datum: 08.04.14 14:40

Jsem po operaci kloubu nemohu ani sednout do auta,je to opravdu nutne?

Od: k2
Datum: 08.04.14 14:48

Podle me to nutne neni, respektive projet par set metru mi prijde vetsi zlo, nez to nechat stat...

Datum: 09.04.14 07:41

Naprosto souhlasím. Jestli chcete pro motor něco udělat, vyšroubujte svíčky a stříkněte do válců injekční stříkačkou trochu stejného motorového oleje, který je v motoru. Nastartováním motoru bez jeho ohřátí na provozní teplotu děláte motoru medvědí službu.

Datum: 08.04.14 15:32

Pěkný den, myslím že projet to není nutné, ale nastartování a nechání, cca 2 až 3 minutky jen tak prohřát olej, bude asi nejlepší. Kdysi dávno jsem někde četl, že pokud auto stojí dlouho bez protočení, pístní kroužky mírně "přireznou" k vnitřku motoru, poté, při nastartování po delší době se vše odtrhne a už tam zůstane po tomto stání "památka" v podobě nečistot a narušené stěny motoru, to má pak za příčinu opotřebovávání motoru a spotřebu oleje...(snad si to dobře pamatuji, jak to byo uváděno )

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.