Jaká je šance dostat peníze zpět?

Od: Datum: 28.02.14 12:34 odpovědí: 10 změna: 28.02.14 17:34

Zdravím,

i já jsem byla podvedena, situace se měla takto:

Zakoupeno auto (cena do 20 tis. Kč, stav měl být dle prodejce a především dle smlouvy OK, tj. motoricky v pořádku, kosmetické vady minimální), nebourané, nová technická kontrola,

ovšem auto má falešnou technicko provedenou ukradeným razítkem, je několikrát bourané, v tak žalostném stavu (zespoda se sype), že by technickou už v žádném případě neprošlo, dokonce bylo z jedno "vyhozeno". Prodejce zfalšoval jméno + rodné číslo (vydával se za někoho, od koho si pouze vypůjčil doklady), nyní dělá mrtvého brouka - vypnuté oba telefony a zjistila jsem, že si takto přivydělává částo.

Mám trestní oznámení o 7 stranách a zároveň chci požádat o vydání platebního rozkazu, ale otázka zní, mám v tomto případě vůbec šanci se domoct spravedlnosti? Předpokládám, že tohle je jasný pokus o podvod...

Pěkné odpoledne a děkuju za vaše názory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.14 12:39

Šance je vždycky. Záleží co podvodník s penězi dělá. Jestli je prochlastá a naháže do automatu, tak velká šance není. Jestli je to ale jinak vzorný otec rodiny, který za to koupil novou TV tak je šance velká.

Ohodnoceno: 1x

Od: k2
Datum: 28.02.14 12:42

Ze by se vzorny otec rodiny vydaval za nekoho jineho, od koho si "jen" pujcil doklady?

Ohodnoceno: 0x

Od: thiese
Datum: 28.02.14 13:10

Tohle je bohužel známý podvodník s několika exekucemi, zajímavé na tom je, že je OSVČ a společník ve dvou firmách... takže určitě tyto "obchody" i daní, jelikož znám pořizovací cenu, za kterou tento šrot koupil... možná by nebylo od věci upozornit i finančák, ačkoliv já takovéhle práskání nemám ráda, ale tak přece jen - on si to zaslouží

Datum: 28.02.14 12:40

A co je podle Vas "domoct se spravedlnosti"? Ze nekdo kompetentni rekne, ze prodavajici spachal podvod a ma platit, nebo ze z nej penize dostanete zpet?

To prvni je realne, to druhe Vam nezaruci nikdo na svete.

P.S. Takova rejpava poznamka: Pod takto levne auto v tak perfektnim (dle smlouvy) stavu se nemohl pred koupi nekdo sehnout, aby zjistil, ze "zespoda se sype"?

Datum: 28.02.14 13:08

Ona mne, co by naivku a začátečníka, "přesvědčila" nová technická, která byla z předešlého měsíce, proto jsem očekávala, že auto bude způsobilé k provozu (byť za tuto nízkou cenu) - tohle byla sice moje unáhlenost, ale pořád to nic nemění na faktu, že mě prodejce podvedl.

Od: buss®
Datum: 28.02.14 13:50

Nezlobte se, ale vy jste skočila na smlouvu? Vy můžete přece auto prolézt, zajet do servisu, na STK na prohlídku. Ostatně co očekáváte za 20000?
Jakou máte šanci na spravedlnost? Ale tady není soud, tak počkejte na jeho rozhodnutí. Že by sázka na výsledek?
OZ nám říká, že má se za to, že každá svéprávná osoba má rozum průměrného člověka...

doplněno 28.02.14 19:26:

Ona mne, co by naivku a začátečníka, A proč jste si, když tomu nerozumíte nevzala někoho s sebou? Dnes je třeba být bdělý a ostražitý neb lidi lžou, kradou, podvádí. Kdybyste mu řekla, že zajedete do servisu, na STK tak by asi utekl.

Datum: 28.02.14 14:07

Rozumím, zřejmě nemám dostatek rozumu a měla bych vrátit OP. Unáhlila jsem se, to vím, potřebovala jsem a chtěla mít rychle auto, které se mi líbilo, bylo za pro mě přijatelnou cenu, je moje chyba, že jsem důvěřovala, ale jde o princip - nečekám rozsudek, spíše tipy od někoho, kdo má podobnou zkušenost. Předpokládám, že v tomto případě by měl soud rozhodnout v můj prospěch a podvodník by měl vrátit peníze a odvézt si ten šrot, obvzlášť, pokud se takto obohocauje častěji a vědomě uvádí někoho v omyl.

Datum: 28.02.14 14:18

Jedna vec je rozhodnuti ve Vas prospech a ta druha jeho vykonani. Opravdu si myslite, ze Vam "znamy podvodnik s nekolika exekucemi" vrati penize?

Neberte to jako odsuzovani Vasi osoby, ale Vase vystupovani (zde) a nazory jsou opravdu velmi naivni...

Datum: 28.02.14 17:12

Pkd by to byl "poctivec,který to poprvé zkusil,tak se domůžete nápravy,ale pkd je to podvodník tak nemáte moc naděje na úspěch!

Datum: 28.02.14 17:34

upřímně šance je skoro nulová ale zkusit se má vše pokud má dotyčný náký majetek šance je pokud toho nemá na krku povícero

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.