Prodej auta v poloprevodu

Od: Datum: 27.02.14 21:20 odpovědí: 7 změna: 09.03.14 18:22

chci se zeptat mohu od někoho koupit auto a nechat ho pouze v polopřevodu když jsem obchodník s auty? Případně jak dlouho ho můžu mít v polopřevodu a jestli s ním můžu normálně jezdit.děkuji za odpovedi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 27.02.14 21:45

Zatím můžete. Ale od roku 2015 se polopřevod ruší.

Ohodnoceno: 0x

Od: stihl
Datum: 09.03.14 12:54

date okdaz na tu novelu zakona? je na 100% jiste,ze to je schvalene? protoze takovych kecu uz bylo a pak skutek utek posledni roky se mluvi o automaticke skartaci TP v depozitu a deje se neco? od eldna se meli znova zvysit dane a stalo se neco? nicmene ja tohle resim koupil jsem auto ktere je EURO 3 se spatne uvedenou smernici EHS v TP a chteji po me 3 tis EKOa ja to odmitam zaplatit takze su v poloprevodu . vseci kolem mi rikaji vole zaplat to vyuzivas auto,ktere neni zpusobile k provozu na komunikacich prej kdyz neni v TP vlastnik je to pravda? vim,ze me hrozi zastaveni Policii a pokuta az 50 tis,ale kolik lidi uz ji dostalo. pokud nebudu jezdit na cervenou a 100 v obci nebudou to hrotit.

sere me,ale jaky jsou dementni opravdu dementni zakony ohledne udaju v TP. ze i dkyz jsme v pravu nechteji mi udaje zmenit nevim na koho s eobratit resil sme to s DEKROU,fiatem, STK ai obema urady jak s tim co vydal TP tak s tim co me ma prihlasit a vsude me posillaji do haje,ze oni nic menit nebudou

Datum: 27.02.14 21:56

legálně 10 pracovních dnů

Od: buss®
Datum: 27.02.14 22:48

No víte, jako obchodníkovi se tomuto dotazu podivuji. Ano, klidně, běžně se to dělá. Jen si zajistit pojištění. Tak dlouho bude na placu, až ho prodáte. S ježděním je to asi problém, to budete mít ve zboží, ne? S tím se nejezdí (až na vyjímečky). Ohledně toho se poptejte daňového poradce.

doplněno 27.02.14 22:51:

Repkine, jak by mohly autobazary pak fungovat?

Datum: 28.02.14 08:44

Změna vlastníka (polopřevod) je zatím dvoukolový. Úkon je třeba provést do 10 dnů a započne nahlášením změny (odhláškou na kupce). Dále je pak druhé kolo, kde je kupec povinen na sebe vozidlo dohlásit. Jeho jméno je již v techničáku napsáno, takže změna byla zanešena.

není žádná zákonná lhůta na dohlášení změny kupce... přesněji, kdy musí skončit započatý úkon.

Od: we
Datum: 09.03.14 18:22

koupit ano, nechat v odhlášce ano, provozovat ne, ...navíc povinnost pojistit...zase do doby prodeje,

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.