Povinné ručení

Od: Datum: 27.02.14 20:25 odpovědí: 1 změna: 01.03.14 16:56

Dobrý den,

Jsem zaměsttnanec firmy, zakoupil jsem si vůz na firmu abych měl odpočet daně. (ojetý vůz), teď mě zajímá jak to bude s pojištěním. Můžu si sjednat pojištění sám s tím že firma je vlastník a já pojistník? a kdyby se něco nedejbože stalo, tak aby to nešlo z jejich bonusů nebo na jejich krk. ptám se proto, že vozidlo mám teď nově pojištěné jako firma, a pojistka -zákonná činí 6000 na rok, což mi přijde moc.

Nechci aby firma měla skrz mě problémy, ale dá se pojistit vozidlo když je vlastník někdo jiný a jak by to pak bylo?

Děkuji všem za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.03.14 16:56

Nějak nerozumím těm vlastnickým vztahům, přesto. Pojistit auto může kdokoli. Citace : -----

"Povinné ručení, obecně zažité označení pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidel, musí mít každé vozidlo, kterému byla přidělena registrační značka anebo technický průkaz nebo je používáno na veřejných komunikacích.

Uzavřít povinné ručení je povinen vlastník nebo spoluvlastník tuzemského vozidla nebo řidič cizozemského vozidla, nestanoví-li to zákon jinak. Tím není dotčeno právo uzavřít pojistnou smlouvu osobou, která je osobou odlišnou od vlastníka tuzemského vozidla nebo řidiče cizozemského vozidla."

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.