Reklamace práce po 6 týdnech?

Od: Datum: 27.02.14 18:21 odpovědí: 3 změna: 28.02.14 15:18

Zdravim,

v autoservisu mně spravovali ruční brzdu která nebrzdila. Až po 6 týdnech jsem ale zjístil že nefunguje. Mám ještě po tak dlouhé době právo na reklamaci?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: cuca®
Datum: 27.02.14 18:57

Mel jste si ji vyzkouset samozrejme hned.

Zarucni lhuta byvala 6 mesicu, ale co prekopali OZ, nerucim za nic.:)

doplněno 27.02.14 19:14:

Tak v tomto pripade nejspis jen 3 mesice viz:Obecná záruční doba činí tři měsíce, není-li sjednána nebo zvláštními předpisy stanovena jinak, u stavebních prací je záruční doba nejméně 18 měsíců. Jestliže účelem opravy nebo úpravy je, aby věc mohla být i nadále po delší dobu užívána, stanoví zvláštní předpisy pro opravu nebo úpravu věci záruční dobu delší než tři měsíce, nebylo-li sjednáno jinak. Tato delší záruční doba se může týkat i jen některé součástky. V takovém případě je zhotovitel povinen vydat objednateli záruční list s vyznačením záruční doby

doplněno 27.02.14 19:22:

Upozornuji znovu, bez zaruky, sjizdim internet jak diva a zaboha podle toho noveho zakoniku nic nemuzu najit...

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 27.02.14 20:28

Nesjíždět internet a podívat se do OZ, zvl. předpisy pro tyto opravy byly novým OZ zrušeny.

Od: cuca®
Datum: 28.02.14 15:18

Tusila jsem, kdo se ozve.neumim ten novy OZ najit, budu rada kdyz mi napíšete do posty odkaz a ja ho nastuduji, abych poradila konkretne.diky :)a nebo ho vlozte, at tazatel taky muze hledat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.