4-Taktní motor - Ventily

Od: Datum: 27.02.14 11:05 odpovědí: 4 změna: 27.02.14 15:10

Dobrý den, skládám motor ze čtyřkolky 4takt, z motoru jde takový mini řetázek a jde vedle válce až do hlavy a tam je daný na ozubené kolečko, které pohání ventily. Podle čeho nastavím ty ventily, aby se třeba nevyfoukl z výfuku čistý benzín? Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.02.14 11:38
avatar

Ten mini řetázek je zřejmě ventilový rozvod.Bez přesného nastavení se ani nepokoušejte motor spustit,protože by se Vám mohlo stát,že se potkají ventily s písty a zůstane jen hromada šrotu.Jinak,nelze radit,když nikdo kromě Vás neví ,co je to za motor.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: 4t
Datum: 27.02.14 11:45

bohužel já sám nevím co je to za motor, je to z nějaké číny čtyřkolky asi noname

Od: pest®
Datum: 27.02.14 11:47
avatar

Zde jsou ke stažení manuály na čtyřkolky http://www.quadmania.cz/manual-ctyrkolka/ pokud najdete servisní manuál bývá v něm popsaný i postup nastavení rozvodů. Většinou bývají na vačkách i na klice značky a při protočení motorem na sucho klíčem, se dají nastavit i bez manuálu. ALE pokud se v problematice až tak neorientujete, raději bych se zeptal někoho zkušenějšího, nejde jen o to, že by benzín šel do výfuku, ale také o to, že když se potká ventil s pístem...nejedná se o banální škodu, ale v podstatě o zničení motoru!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.02.14 15:10

zkuste sem dát fotku toho řetězového kola s vačkama a pak ještě nafoťte setrvačník na alternátoru , jestli na tom nejsou nějaké značky. Pak můžeme koumat dál.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.