Vozidlo s možným odpočtem dph, silnicni dan,

Od: Datum: 26.02.14 21:52 odpovědí: 3 změna: 26.02.14 22:17

Dobrý den, pracuji u solidní firmy, a vzhledem k tomu, že každý den dojíždím, zakoupil jsem vůz na firmu,( ojetý ) kdy mi bude vráceno DPH, zajímá mě kdy budu moci si vůz koupit aniž bych musel vracet onu DPH?

Dále mě zajímá kolik je silniční daň na osobní naftové vozidlo,,?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 26.02.14 21:55

za 5 let

doplněno 26.02.14 21:59:

Sazby daně

§ 6

(1) Roční sazba daně ze základu daně podle § 5 písm. a) činí při zdvihovém objemu motoru

do 800 cm3 1 200 Kč

nad 800 cm3 do 1250 cm3 1 800 Kč

nad 1250 cm3 do 1500 cm3 2 400 Kč

nad 1500 cm3 do 2000 cm3 3 000 Kč

nad 2000 cm3 do 3000 cm3 3 600 Kč

nad 3000 cm3 4 200 Kč

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrej123*
Datum: 26.02.14 22:01

děkuji za Vaši odpověď, ale za 5 let co:

tzn. že kdybych se rozhodl z a2 roky si auto koupit tak budu muset vracet celou DPH? nebo mně to nepůjde prodat?

Od: uska®
Datum: 26.02.14 22:17

Napíši vám to z pozice firmy

Pokud vozidlo prodáte nespřízněné osobě bez vyřazení z obchodního majetku (OM), odvedete DPH ze smluvené ceny, ale také odvedete z příjmů sociální a zdravotní pojištění (SP+ZP).

Pokud vozidlo nejprve vyřadíte z OM a pak teprve prodáte, vrátíte 2/3 uplatněného odpočtu DPH při nákupu, a z příjmu z prodeje neodvádíte SP+ZP.

Pokud prodáte vozidlo po odepsání, pak zdaňujete prodejní cenu (daní z příjmu).

Pokud vozidlo po 5 letech vyřadíte z obchodního majetku nevracíte již žádný odpočet DPH.

A pokud byste vozidlo prodal až 5 let po vyřazení z obchodního majetku, nebudete zdaňovat ani prodejní cenu

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.