Z kruháku i z protisměru!

Od: Datum: 26.02.14 21:34 odpovědí: 24 změna: 25.03.14 16:16

Ahoj. Tak jsem dneska v Liberci, zažil snad anomálii. Jel jsem na kruháč z mý 6 hodiny, objel jsem ho do devátý a těsně přede mnou, mi tam z protisměru, vlítnul poděs s bavorákem. Musel jet původně asi za mnou. Střihnul to ze 6 rovnou do 9. Zažili jste tohle taky někdo? A to ten kruhák není průhledný.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.02.14 21:38

Ano, dokonce to občas dělám na kruháku (tedy mini kruháku) za Hypernovou u benzinky v Pardubicích, když vyjíždím od benzinky..

GPS:

50°23.266"N, 15°453.792"E

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.02.14 21:43

Milane, minikruhák, to je takovej minipupík z žulových kostiček. Tenhle, v Zeleným údolí, je asi 20 metrový s výškou asi 130 cm a porostlý vegetací a docela slušně využívaný. Takový mělkáče mají třeba v Turnově a tam to přejetí rovně, bez provozu, skoro chápu.

Datum: 26.02.14 21:39

Lidé jsou různí. I tohle se někdy vidí na silnicích.

doplněno 26.02.14 21:42:

milancukrar To je takovej minikruháček. Vůbec v Pardubicích jsou často docela malé kruháčky, že je spousta lidí projíždí skoro rovně. Třeba ten u Intersparu.

Datum: 26.02.14 23:53
U některych kruháků je to buzerace třeba na pankraci u bauhousu když se vyjíždí na magistralu směr z centra tak jezdim ja i otec přes něj... Je to jenom takova boulička...

Datum: 25.03.14 11:37

Zrovna v nedeli jsem tam jela...ale fakt by mne nenapadlo to strihnout ted hned do prostismeru, nebo jet i rovne. Kruhace jako takove nemam rada, a ty mini mi taky lezou na nervy, ale smiknout to primo?.. nene...*ee*

Datum: 26.02.14 21:47

Na opatovickým kruháku jsem to už dokonce několikrát zažil - ale nemyslím, že by šlo o úmysl, on je ten kruhák dvoupruhový a tak holt občas někomu přijde obousměrný! Holt jsou lidi různé *smich*

Od: dexx®
Datum: 26.02.14 21:48

Občas s kamionem jsem neměl jinou možnost než to říznout do protisměru, protože to nešlo vykroutit třeba tady http://www.mapy.cz/#!t=s&x=12.944257&y=50.301381&z=18 ale to nebude ten případ s bavorákem...

Datum: 26.02.14 22:23

Kruháky pro kamiony! To je zase další, zrůdná pomsta nemyslících projektantů. Ti máčové vůbez neberou v potaz, že jimi můžou projíždět i ty 22 metrové. Kdyby si vzali angličáka a k němu si udělali v měřítku ten kruhák, tak by je to třeba i trklo, že ty nájezdy a výjezdy nebudou stavěný pro ty delší kamiony. Nejlépe je to vidět na těch zborcených obrubnících. A není to o nějakém neumětelství za volantem. Do toho v Jablonci nad Balvanem se taky obtížně strefuje.

Datum: 27.02.14 20:26

Na té mapce nevypadá ten kruháč tak malý. V Něměcku jsem párkrát ve městě narazil na kruháčičky, které byly také velice úzké a s návěsovou soupravou to bylo tak akorát. A ještě tam byla ve středu zeď a na krajích zábradlí na chodníku. I v Německu dělají projektanti kruháče, že je to jen tak tak. Ale možná mapa zkresluje. Ale také mi někdy připadá, že jsou některé silnice dělané nanejvýš pro osobáky.

Datum: 27.02.14 21:21

Jo, něco podobnýho je u nás, dva super kruháče, snad jedny z nejmenších v Evropě. Jeden v Nový Pace u Lidlu https://maps.google.cz/?ll=50…2401&t=h&z=19&brcurrent=5,0,0

Druhá perla je v Úlibicích, kde na minikruháček ústí dokonce čtyřproudová silnice od Jičína. https://maps.google.cz/?ll=50…2401&t=h&z=19&brcurrent=5,0,0

Kdo to vymyslel a schválil, toho bych tam nechal jezdit čtrnáct dnů Trabantem, aby pochopil co vlastně zplodil za zmetka.

Od: pepr®
Datum: 27.02.14 22:17

No ten druhý mi (z fotky) nepřijde nějak moc mini. Když si dáte pohled StreetWiew tak ve srovnání s projíždějícím návěsem mi přijde velikost adekvátní. A ten druhý (podle náklaďáků) vypadá taky velikostně normálně.

Je samozřejmě možné, že v reálu to vypadá jinak.

Od: zabu
Datum: 26.02.14 22:13

Stalo se mi to taky. V Jablonci ten velkej kruháč na příjezdu od Liberce u Shellky. Ještě, že jsem nejel moc rychle. Ten blb si na mě ještě zatroubil. Tak jsem si zanadával a bylo. Co dělat s takovým...

Datum: 26.02.14 22:20

Ano, zažil. Běžně tak jezdíme...Ale na majáky... Lidi jsou prasata, chce to víc koukat, protože toho bude čím dál více přibývat... Bohužel...

Od: asd*
Datum: 27.02.14 11:40

Vidět to je celkem často...

S projektantama souhlas, opravdu to jsou takoví inteligenti, že jen nakreslí svůj výmysl a neudělají tak základní věc jako si ten kruháč nakreslit někde na ploše a zkusit projet, nebo aspoň model a projet angličákem. Nehledě na to že se kruháče cpou i tam kde smysl nemají (např. sjezd z dálnice a tam kruháč) - kdo jede přímo po okresce tak naprosto zbytečně projíždí dva kruháče. Bez kruháče kdo přijede po sjezdu, tak na T křižovatce holt zastaví a dá přednost - typické řešení v D a funguje jim to líp než ty kruháče...

U nás jeden kruháč předělávali třikrát. Projektant neřešil že tam pojede kamion, pak neprojel kloubovej autobus a nakonec v zimě pluh :-D

Super jsou i moderní parkoviště s milionem obrubníků a ostrůvků. Parkoviště zabere víc místa, vejde se na něj o třetinu míň aut a v zimě je radost to uklízet. Sníh bych nechal odklízet projektanta a zákonodárce, aby viděl jakou oslovinu vypotili...

Datum: 27.02.14 20:58

kruháče kreslí projektanti, ale schalují je investoři staveb a budoucí správci konkr. komunikace a také policie ČR. Takže nesvalujem vinu na projektanta a ještě se někdy stane, že to hovado zhotovitel to zmrší.

Ohodnoceno: 1x

Od: buss®
Datum: 27.02.14 11:48

To vám povím, když tady udělali první, tak jsem volal na město, co to je za ptákovina, protože vím, co udělá návěs, o kolik jde mimo auta. S tím se prý nedá nic dělat, je to podle projektu. Protože za krátkou dobu byl střed zničen, tak to naráz šlo rozšířit. Ale některé jsou pořád ničené. Při tom je i dost místa na odbočovací pruhy mimo, ale proč přemýšlet? Nejde to přece z vlastní kapsy.

Datum: 28.02.14 07:39

jde o můj obor, nejde vždy jen o přemýšlení ale o okolnosti. dostanete hranice pozemků a ... "musíte se do toho vlézt". Často řidiči kamionů jezdí bezohledně a smetou kde co. Kdyby jezdili více opatrně, ne vše by bylo tak poničené. S tím myslím budete souhlasit.

Datum: 28.02.14 08:27

Míro, opět s Vámi souhlasím, každý kruhák projede kamion, ale pokaždé jinak při jiné rychlosti. Pomalu ho vykroutí, ale rychleji to pak řízne a obrubák již letí...

Datum: 01.03.14 12:10

dík. vše je o lidech

Datum: 27.02.14 21:03

češi + auta audi, bmw, mercedes apod. = dobytek za volantem. Jezdí si běžně mimo pravidla provozu, arognce, ohrožování kde koho, neúměrná rychlost, dělají si ze silnic závodiště, nepřizpůsobují rychlost jízdy stavu a povaze vozovky. Za mě jednoznačně takovým pořádnou gumoléčbu a řidičáky odebírat aspoň na rok. Co dělají na silnicích je hnus. Př. D1 nechutně překračují rychlost 130, klidně i 180.

Od: buss®
Datum: 27.02.14 21:07

No joo, ale to je třeba napsat našim najlepčím - zákonodárcům.

Datum: 28.02.14 10:59

Já ti nevím, ale mám podobné zkušenosti s řidiči škodovek (octavia, fabia...)

Neházel bych být tebou všechny do jednoho pytle :P

Jinak k otázce, je to prasárna, už jsem něco takového viděl, ale naštěstí jen v noci jako chodec za nulového provozu a jen jednou. Zajímavé by bylo vyjádření od někoho z policie :)

Datum: 25.03.14 11:45

když v Sadské udělali nový kruhák, ráno tam uprostřed zeleného středu, promáčeného deštěm, stálo zabořené auto - asi si řidič v noci "nevšiml" *smich*

Datum: 25.03.14 16:16

Znám jeden kruhák, nevím, jestli se projíždí v protisměru, ale podle kolejí se pár řidičů přinejmenším pokusilo projet rovně. Naštěstí není střed nijak obezděn, jen asi o metr vyvýšen hlínou.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.