Testy na drogy - Zoloft

Od: Datum: 26.02.14 19:09 odpovědí: 4 změna: 26.02.14 21:46
avatar

Zdravím, beru už dva roky Zoloft, jedná se oběžně užívané antidepresivum 3. generace s SSRI účinkem. Chci se proto zeptat, zda dělá policie testy i na tento lék (Sertralinum). Vím že benzodiazepiny a TCA se dělají, ale SSRI nemá mít vliv na schopnost řízení vozidla. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zoloft*
Datum: 26.02.14 19:15

Pokud máte Zoloft předepsán od lékaře a váš lékař ví, že jezdíte autem, tak se nemáte čeho bát. Záleží na lékaři, zda vám schválí řízení auta s předepsaným antidepresivem zoloft

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoloft*
Datum: 26.02.14 19:22

o řízení auta by měl vědět lékař, který vám zoloft předepsal (nemusíte řešit s praktikem, když máte lék předepsán od odborného lékaře)

z příbalového letáku Zoloft "Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů
Psychotropní léky, jako je sertralin, mohou ovlivnit schopnost řídit nebo obsluhovat stroje. Neřiďte ani neobsluhujte stroje, dokud nebudete vědět, jak tento lék ovlivňuje Vaši schopnost tyto činnosti vykonávat."

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 26.02.14 19:20

Dobrý den, pokud Váš ošetřující lékař nevydal pokyn pro správní orgán, aby Vám odebral ŘP, není důvod se plašit, protože je Vaše onemocnění dostatečně kompenzováno a tudíž nehrozí, že byste byl při řízení vozidla jakkoliv nepezpečný pro ostatní účastníky silničního provozu. Tudíž, nemějte strach, policie Vám nemůže nic udělat, jelikož Váš lék není osobám řídícím vozidlo zakázán. A Zoloft ani nemá vliv na řízení motorového vozidla. Osobně si myslím, že když Vám udělají testy na drogy, tak množství obsahující Zoloft je natolik malé, že se ani neobjeví na přístroji. Něco jako, když si dáte nealkoholické pivo, také v něm je alkohol, ale minimum, tudíž, ani, když si jich dáte pět po sobě, tak se na alkoholtesteru nic neukáže. Nemějte strach a pro jistotu s sebou vozte kopii receptu nebo krabičku, abyste měl dobrý pocit, že jste krytý. Ale za mě, nemusíte se ničeho bát.

doplněno 26.02.14 20:22:

Z příbalové informace: Neovlivňuje psychomotorické reakce, přesto jako u ostatních antidepresiv, která mohou zhoršit mentální či fyzické schopnosti k obsluze strojů nebo řízení motorových vozidel, je třeba schopnost posuzovat individuálně. To znamená, že řízení automobilu není zakázáno, dokonce ho můžete řídit, ale výrobce, což je v tomto případě firma Pfizer z Velké Británie, se pouze kryje, kdyby náhodou se něco stalo, protože jeden z miliardy může teoreticky někoho nabourat kvůli nežádoucím účinkům. Ale to je jen jako krytí výrobcem. Pokud na sobě nepozorujete nějakou únavu nebo spavost, která by byla nepřiměřená a lékař Vám řízení vozidla nezakázal, tak se bát nemusíte. Samozřejmě to ještě prokonzultujte s ním.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.02.14 21:46

Desetitisíce lidí jezdí pod léky a nijak si to neberou, ani vlastně neuvědomují

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.